Jak na čistý koberec

Koberec při každodenním používání trpí. Chodíme po něm se špinavýma nohama, také na něj leccos spadne, domácí mazlíčkové koberci taky nepřidávají zrovna na kráse. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí mít koberec opět jako nový, doporučujeme koberec pravidelně čistit. Jen s pravidelnou péčí bude koberec stále vypadat jako nový a bude líbivý na pohled.  

Nemusíte si však na koberec kupovat nejrůznější čističe, stačí, když využijete pomocníky, které ukrývá vaše kredence. Nevěříte, že se v domácnosti nachází tolik pomocníků, kteří budou efektivně bojovat proti skvrnám a jiným nečistotám na koberci? Prozraďme si několik z nich, jež jsou opravdu efektivní.  

Prášek do pečiva čili prdopeč 

Kypřící prášek do pečiva, kterému se také velice často říká prdopeč, moc dobře znáte a určitě ho máte ve své kredenci. Je to nepostradatelná součást buchet, bábovek nebo koláčů. Kromě toho si však poradí s velice odolnými skvrnami. Stačí s ním posypat postižené místo, kde ho následovně necháte přes noc působit. Druhý den ho jen vysajte a skvrna bude rázem pryč.  

Kyselé zelí 

Zatímco někteří lidé využívají kyselé zelí jen při vaření, mnozí vědí, že je to opravdu skvělý pomocník i při čištění koberce. Ze zelí stačí jen odstranit přebytečnou vodu, zelím se pak posype skvrna na koberci, kterou chcete vyčistit. Poté hromádku zelí posypte solí, díky čemuž bude čištění daleko účinnější. Po několikahodinovém působení zelí jen zameťte a je po skvrně. Sice vás bude doprovázet nepříjemný odér, ale to je zkrátka to riziko.   

Citronová šťáva 

Účinným pomocníkem při boji proti skvrnám na koberci je také citronová šťáva, kterou stačí jen vymačkat na skvrnu a vylít ji na počmárané místo na koberci. S pomocí vlhkého hadříku přetřete skvrnu a rázem bude po inkoustovém problému.