Jak doma vyčistit vzduch, aby se lépe dýchalo?

Zejména majitelé bytů se potýkají se suchým bytem, který v domácnosti vládne. Suchý vzduch však lze zničit pomocí zvlhčovačů. Suchý vzduch však není jediný problém, který může majitele bytů sužovat. Vzduch v domácnosti může být taky znečištěný, a to ostatně nejen v bytových jednotkách, ale také v klasických zděných domech. Pokud máte pocit, že vzduch v domě je plný bakterií a plísní, je načase ho vyčistit, ale jak? Pomoct mohou rady, které přinášíme.  

Každý člověk ví, že ovzduší, které je kolem nás, nepatří rozhodně k těm nejčistším. Ovšem i když je vzduch venku znečištěný, v domácnosti je vzduch ještě daleko špinavější. V interiérech se totiž ve vzduchu vyskytuje třeba kysličník uhličitý nebo prach, kterého se nejde zbavit snadno. Samozřejmě plísně jsou další věci, které znečišťují ovzduší v interiéru.  

Proti všem nečistotám ale lze bojovat. Přinášíme rady, jak na to.  

Otevírejte okna každý den 

I když je venku chladno, na pár minut okna otevřete. Je to nejrychlejší a nejsnadnější způsob, jak v interiéru vyměnit a zvlhčit vzduch. Navíc do místnosti přinesete oxid uhličitý, který okamžitě zažene ospalost a také únavu.  

Častěji utírejte prach 

Další, co můžete udělat proti znečištěnému vzduchu v interiéru, je častěji utírat prach. Ideálně byste měli utírat prach třikrát do týdne. I když si říkáte, že během tak krátké doby se nemůže prach nahromadit, ale zhruba šedesát procent prachu přilétává zvenčí. Zbytek prachu je schovaný v kobercích, na pohovce nebo také sídlí v srsti domácích mazlíčků.  

Častěji perte ručníky 

Prach a plísně, také vlhkost se usídluje v ručnících. Ty byste měli prát také častěji, ideálně dvakrát do týdne. V osuškách se plísně drží nejvíce, dostávají se tak do okolního ovzduší a znečišťují ho. Při praní ručníků nezapomeňte ani na předložky v koupelně, v nichž také sídlí plíseň.