Co jste nevěděli o Trumpově Cadillacu a měli byste vědět

Hlavy států jsou proslulé tím, že jezdí v nejlepších automobilech. Ani hlava Spojených států amerických nejezdí v ojetinách, pro něj je typická láska k vozidlům. I když by samotný Donald Trump nejraději řídil vozidla sám, jakožto prezident si to však nemůže dovolit. Co si však může dovolit, tak je jízda v jeho známém a proslulém Cadillacu One, kterému se také často přezdívá Bestie. Jedná se o vozidlo, které je nejsledovanější v USA, proto si pojďme o tomto vozu něco prozradit.  

Málokdo ví, že se vlastně nejedná o Cadillac. I když jeho vnější koncepty jsou totožné s Cadillacem, po vnitřní stránce se automobil od typických Cadillaců liší. Prozraďme si však další zajímavosti, které jste o Trumpově Cadillacu určitě nevěděli.  

Jedná se o zbrusu nový kočár 

Nemyslete si, že když se mění hlavy Spojených států, když si předávají svá křesla, dědí také vozidla, ve kterých jezdí. I Donald Trump měl to privilegium vybrat si za starý vůz zbrusu nový kousek, vybral si tehdy tento unikátní Cadillac, který je tedy zcela nový. Až jednoho dne tato exkluzivní limuzína doslouží, s velkou pravděpodobností bude někde nabídnuta na prodej.  

Výkon není oslnivý 

Možná byste si říkali, že prezidentská limuzína se musí pyšnit obrovským výkonem, ale není tomu tak. Výkon popravdě není nijak oslnivý. Vozidla je sice jako jedno z mála na světě obrněné jako tank, ale po stránce rychlosti to není nic zajímavého. Maximální rychlost vozidla se pohybuje okolo sta kilometrů za hodinu, nafty se spotřebuje méně než 24 litrů na sto kilometrů.  

Automobil řídí profesionál 

Jak jsme zmínili, Donald Trump by si nejraději řídil svůj automobil sám, ale jelikož je hlava státu, nechává to na profesionálovi. Řidič je skutečně profesionální, vyškolený armádou a inženýry GM. I díky tomu umí i s touto limuzínou nejrůznější policejní fígle či praktické otočky.