Jak zacházet v bytě s dřevem 

Dřevo je velmi oblíbený materiál, se kterým se běžně pracuje v interiérech. Problémem bývají menší bytové jednotky, ve kterých může velká spousta dřeva působit až srubově. Není na tom nic špatného, ale ne každý se v takovém příbytku může cítit dobře. Proto pokud chcete do svého interiéru zakomponovat dřevo, měli byste přistupovat podle několika jednoduchých pravidel či zásad.  

Dřevo má svá pozitiva 

Ještě však chvíli zůstaňme právě u toho dřeva, které má svá pozitiva. Zapadá prakticky do všech stylů bydlení, krásně voní, také se mu během stárnutí neustále mění jeho kresba čili vždycky je zcela originální součástí vašeho interiéru. Díky tomu, že do vašeho domu přináší pozitivní a útulnou atmosféru, stává se opravdu nedílnou součástí vašeho domu. 

Jak ale bylo zmíněno, zacházet byste se dřevem měli opatrně. Zejména si dejte pozor na kombinování několika různých druhů. Dřevo má různá zbarvení, proto se snažte do interiéru zakomponovat spíše maximálně dvě dřeviny, které budou mít stejnou barevnou paletu.  

Vhodná barevná kombinace 

Kromě toho, že byste měli volit maximálně ze dvou dřevin, respektive kombinovat maximálně dvě dřeviny, musíte také zvolit správnou barevnou kombinaci čili hledat ideální souznění dřeva a také barvy. Dřevina vynikne fantasticky s neutrálními odstíny, jako je například bílá barva, hezky však půjde i s teplejšími tóny, mezi něž patří žlutá, oranžová nebo červená (opatrně však se sytostí).  

Obecně platí, že světlé dřevo se nemusíte bát kombinovat s tmavými barvami a tmavšímu dřevu zase sluší spíše ty světlejší tóny. 

Nebojte se chladných materiálů 

Dřevo je jako materiál skutečně skvělý. Je však třeba pamatovat na to, že pokud je ho příliš mnoho, tak do jisté míry škodí. V menších místnostech by měla vyniknout jeho útulnost, jemnost a také hřejivost, což jsou vlastnosti, které budou nejvíce podtrženy kovem, sklem nebo jiným chladným materiálem, který může mít i lakovaný povrch.