Jak na jarní úklid během hodiny

I když jsme svou domácnost zvyklí udržovat po celý rok, jednou za čas se hodí věnovat úsilí také větším akcím. Co zvládnete během jediné hodiny?  

Jeden den, jedna místnost 

Není nutné se během jarního úklidu udřít. Ano, některé aktivity bude nutné vykonat. Když se do práce pustíte s chutí a během jednoho dne se věnujte pouze jedné místnosti, bude vás to dokonce bavit. Pusťte si tu správnou rychlejší hudbu a hurá na to! Jedna hodina bude bohatě stačit.  

Zachovejte posloupnost prací 

Nejprve se zaměřte na horní díl místnosti. Omeťte prach na celém prostoru stropu. Postarejte se o umytí svítidla. Poté sejměte záclony a vložte je do pracího sáčku. Zvolte program na jemné prádlo a záclonu vyperte na krátký program. Mezitím pokračujte v ometání všech stěn. Práce od horních pater místnosti směrem dolů se vám vyplatí. Podlahu přeci nebudete umývat hned ze začátku. 

Okna jako nová 

Sotva vložíte záclony do pračky, můžete se vesele pustit do úklidu oken. Bude vám stačit houbička namočená ve vodě s octem. Pořádně umyjte nánosy špíny, které se na oknech během zimy objevily. Špínu sejměte pomocí stěrky, dočistěte okraje okna čistou utěrkou a je hotovo. 

Hurá na dveře! 

Kolik dveří je v místnosti? Dejte se do jejich úklidu. Stačí je setřít houbičkou s mycím prostředkem a poté doleštit pomocí bavlněné hadry. Zmizí otisky prstů i nečistoty.  

Nábytek 

Nyní je na čase se věnovat nábytku. Otřete prach a ošetřete nábytek pomocí spreje s antistatickým účinkem. Příště se prach jen tak neusadí. Předměty, které máte na nábytku, již uložte do vzpomínkových krabic. Je čas na nový začátek!  

Topení a rostliny 

Očistěte topná tělesa v místnosti a vydejte se také osvěžit teplou sprchou rostliny, které v místnosti máte.  

A je hotovo! Nyní už jen stačí pořádně vytřít podlahu a pověsit zpět záclony. Zvládli jste to během jediné hodiny. Můžete si pogratulovat.