Do jakých barev ladit ložnici?

Při zařizování ložnice většinou kladete největší důraz na postel. Jste za ni ochotni utratit opravdu mnoho, protože přece jenom se chcete dobře vyspat. Nebýt vyspaný – to je to nejhorší, co se člověku může stát, protože zkrátka v této situaci se vše hroutí, vše je daný den špatně, vše nás bolí a podobně. Proto se není čemu divit, když se na postel klade opravdu důraz – hlavně tedy na matraci, bez níž bychom se jen stěží na konstrukci postele vyspali.

Nicméně poste je jenom součástí ložnice, kterou se snažíme vždy sladit do nějaké barvy. Většinou se ohlížíme na nejrůznější trendy, které jsou vyzdviženy v různých časopisech o bydlení. Snažíme se najít nejzajímavější barvičku, která nás však jenom tak lehce neomrzí, proto se většinou neuchylujeme k moc barevným tónům. Vyhýbáme se rozhodně červené, která podporuje agresivitu, zelená nás zase nenechá svou živostí spát. Díky žluté se brzy probouzíme a černá se na zdi opravdu nehodí. Zkoušíme to proto s klasickými neutrálními barvičkami, které nás zkrátka uchvátí svou jednoduchostí.

Takové neutrální tóny barev jsou však aktuálně také jedny z nejmodernějších vůbec. Proč tomu tak je a jaké barvy jsou aktuálně usazeny v žebříčku nejmodernějších barev na prvních pozicích? A jak se dají kombinovat s dalšími barvami?

Bílá sedí na první pozici!

Klasicky nejmodernější barvou je pro letošek v oblasti bydlení rozhodně bílá. Její čistý tón nás v ložnici dokonale uklidňuje. Navíc díky nábytku, který kombinujeme většinou také do bíla, způsobujeme, že je ložnice i opticky větší. Bílá je však populární hlavně proto, že ji lze kombinovat naprosto se vším. Snažíme se ji kombinovat většinou s naprosto kontrastními barvami, tedy nejčastěji je to s černou nebo s červenou. V poslední době se ale v ložnicích setkáváme také s kombinací bílé a pastelově zelené barvy.

Červená jen na doplňcích

I když se červená na stěny nedoporučuje, přesto se setkáváme s tím, že je tato barva v ložnici opravdu oblíbená, a to konkrétně na doplňcích. Lidé se snaží o to, aby ložní prádlo nebo třeba jen svíčky byly červené, protože právě to je dokonalý (ne smutný) kontrast k nyní velmi moderní bílé barvě.