Čistíme sedačku od běžných skvrn a nečistot

S jarním úklidem přichází čas i na čištění sedačky, což opravdu není vždy legrace. Čištění pohovky je velmi pracné a náročné, ovšem je to nevyhnutelné. Zatímco v zimě jsme si například prachu na pohovce nevšímali, jelikož na ni nesvítilo přímé sluneční světlo, s odchodem zimy na sedačku sluneční světlo doslova září a prach se tak ukazuje světu. Člověk pak ani nemá chuť si na pohovku sednout. Pokud se rozhodnete vyčistit si sedačku, máme pro vás pár tipů a rad, jak sedačky očistíte od běžných skvrn a nečistot.  

Přinášíme vám tipy, které jsou vesměs bez jakýchkoli chemikálií. Nevyplatí se totiž vždycky věřit prostředkům, které na sobě mají napsáno, že zaručeně zbaví pohovku nečistot. Je to většinou jen reklamní tah, na který mnozí z nás bohužel naletí.  

Jak vyčistit pohovku od prachu 

Jak jsme zmínili, s příchodem teplejšího ročního období přichází také sluníčko do našich domácností, které odhaluje prach, jenž lpí na pohovkách v domácnosti. Doporučujeme se prachu zbavit, a to ta, že sedačku vykartáčujete jemným kartáčkem. Pomocníkem je také vlhký, ale hodně vyždímaný hadřík, kterým sedačku otřete. I tak lze zbavit sedačku prachu.  

Jak na mastné skvrny 

Stalo se vám, že na pohovku upadlo něco mastného a vy máte na pohovce mastný flek? Naštěstí i s mastnými fleky je možné zatočit, a to s pomocí citronu nebo octa. Nemusíte používat různé přípravky, které zakoupíte v obchodě, bohatě si vystačíte s těmito pomocníčky, na které je spolehnutí v každém případě.  

Jak na skvrny od kávy nebo čokolády 

Pokud vám však ukápla na gauč čokoláda nebo káva, s octem nepochodíte. Pochodíte naopak se studenou vodou a pracím práškem. Pomocníkem je ale i glycerin, který rychle odstraní i zašlé skvrny z pohovky.  

Jak na žvýkačky 

Pokud jste zjistili, že máte na pohovce přilepenou žvýkačku, vytáhněte kus ledu. Po zmrznutí je žvýkačka snadno odstranitelná.