Na co při úklidu nezapomenout a jak se efektivně zbavit veškerých bakterií

Zejména v dnešní době je nutné klást důraz na úklid domácnosti. Člověk by se měl zbavit především všech bakterií, které se v domácnosti nachází, ale ne vždy si člověk při úklidu vzpomene na místa, která je nutné uklidit přednostně a kde se bakterií nachází opravdu mnoho. Prozraďme si, jaká místa je zapotřebí uklidit opravdu přednostně, kde se bakterie ukrývají a jak tedy dosáhnout domácnosti, která bude opravdu bezpečná a bez škůdců našeho zdraví.  

Důkladně otřete prkénka a zbavte se houbiček 

Nejvíce bakterií se nachází na houbičkách, se kterými dnes a denně umýváte nádobí. Takovými houbičkami paradoxně omýváte i celou kuchyňskou linku, tudíž si bakterie šíříte po celé kuchyni. Podle statistik houbičky nebo hadříky, které pravidelně používáte v kuchyni, mohou obsahovat až dvaaosmdesát miliard bakterií, proto je nutné je průběžně buď vyhazovat, nebo prát či alespoň dezinfikovat tak, že je namočíte do octa.  

Bakterie se ukrývají také v koupelně 

Doslova zdrojem bakterií je koupelna, kde je nutné utírat a čistit i maličkosti, na které většina lidí zapomíná. Myslí se tím kohoutky, také páčky na splachování nebo třeba kliky či vypínače, do nichž se rád usazuje prach. Samozřejmostí je pravidelná výměna ručníků a také předložek, to je základ čisté a zdravé domácnosti.  

V koupelně také klaďte důraz na pračku, kterou je nutné pravidelně čistit, a to včetně jejího těsnění.  

Ovladače i klávesnice 

Bakterie se ukrývají na věcech, které používáte neustále a které obvykle neotíráte nebo neumýváte. Řeč je například o ovladačích nebo klávesnicích, kde bakterie umí žít opravdu dlouhou dobu. Podle odborníků se na zmiňovaných věcech nachází více bakterií než na záchodovém prkýnku, a tak je opravdu berte v potaz.