Jak rychle odstranit plevel a mech z dlažby

Při příjemné grilovačce zjistíme, že naše dlažba vypadá poněkud neudržovaně. Objevil se na ní mech, dokonce i první plevely. Jak si poradit, aby vše okamžitě zmizelo? 

Degradace dlažby i estetiky našeho domova 

Tak tohle jsme si nedomluvili. Chtěli jsme překrásnou dlažbu, která bude stále vypadat jako čerstvě položená. Příroda nám do toho ale promluvila po svém a poslala nám nevítané hosty v podobě mechů a plevele. Nebojte se, opět se vám podaří získat zpět svou překrásnou dlažbu a mech i plevele rychle odstranit. Plevele totiž způsobují postupnou degradaci dlažby, což rozhodně nechceme. 

Povolejte wapku 

Nejrychlejší způsob, jak mít opět dlažbu jako novou, je odstranit mechy i plevele pomocí wapky. Vysokotlaký čistič navíc opět obnoví čistotu celé plochy vaší dlažby. apku tedy nyní nepoužívejte na omývání fasády nebo auta, ale vyčistěte jí dlažbu a spáry.  

Plevele lze vypalovat 

Někteří lidé nedají dopustit na vypalování plevele na dlažbě. Tato metoda je vhodná zejména pro odolné kamenné dlažby. Plynový hořák a speciální násada rychle zajistí degradaci plevele i mechů, a to až ke kořenům. Následně stačí zbytky rostliny zamést.  

Zaklekneme a jdeme do toho 

Ruční řešení je taky řešení. Zakleknout a vydlabat všechny plevele ručně, to je také možnost, jak si poradit. Nebo si pořiďte teleskopickou škrabku na plevele, se kterou se alespoň nemusíte ohýbat a práce vám půjde rychle od ruky.  

Horká voda, na scénu 

Je váš pozemek maličký a plevelu není mnoho? Stačí, když na rostlinu nalejete vroucí vodu přímo z rychlovarné konvice. Rostlina se vypálí naprosto celá, uhynou kořeny i semena. Plevele se tak nebudou šířit dále po vašem pozemku. 

Vyzkoušet můžete i polévání plevele roztokem octa a vody, nebo plevel posypejte solí. Následně uhynulé plevely vyhoďte mimo svůj pozemek, na kompostu by hrozila aktivace jejich semen.