Kalanchoe do obýváku i na balkon

Svou domácnost můžete zpestřit čímkoli, ovšem nejlépe uděláte, když svou domácnost zpestříte krásnými rostlinami, na které je opravdu radost pohledět. Mezi atraktivními rostlinami bychom našli mnoho nejrůznějších druhů, v poslední době však roste popularita především stálezeleným rostlinám, které se hodí do každého moderního interiéru. Pokud však máte zájem o krásně kvetoucí, barevnou pokojovou rostlinu, kterou je možné za hezkého jara nebo léta umístit i na balkon, máme pro vás tip – je jím kalanchoe, které se také jinak říká kolopejka.  

Kolopejka nebo také kalanchoe je rostlina, která je okrasná především svým květem, ale také je krásná svým listem. Listy má většinou dužinaté a mezi nabízenými druhy v hobbymarketech byste našli i takové, které svým listem předčí samotný květ. U českých pěstitelů vede především kalanchoe blossdelfina, která se celoročně prodává ve zmiňovaných hobbymarketech nebo květinářstvích. Její specifické rysy jsou především hladké listy, které jsou zároveň lesklé, a také květy, které mohou kvést do bíla, žluta, červena nebo růžova.  

Kolopejka pro každého pěstitele 

Jak jsme zmínili, kolopejka je ideální rostlinou pro domácí pěstování i pro pěstování na balkoně. Díky její nenáročnosti a díky jejímu snadnému pěstování může kalanchoi vypěstovat naprosto každý, a to dokonce i nijak nezkušený pěstitel, který se v minulosti nestaral o žádnou rostlinu.  

V případě pěstování kalanchoe myslete jenom na to, aby měla rostlina dostatek světla. Dokonce jí nevadí ani přímé sluníčko, což nebývá u rostlin zvykem. Co se týče teploty, ideální bude, když se teplota bude pohybovat nad patnácti stupni Celsia, to rostlině vyhovuje.  

Jak rostlinu zalévat? 

Nejvíce chyb se vztahuje na zalévání. Co se týče zálivky, je nutné starat se jen o to, aby nepřeschl kořenový bal. V zimě je třeba omezit zálivku na naprosté minimum.