Důvody, proč zvolit vinyl

Uvažujete nad výměnou podlahových krytin? Nejsou vaše podlahy tak dokonalé jako tomu bylo v minulosti? Už jsou poškrábané od domácích mazlíčků, jsou popraskané nebo se dokonce pod tíhou vody zvedají? Nečekejte a investujte do podlah zcela nových, které už nějakou dobu vydrží. Možná se ptáte, jaké podlahy zvolit, doporučujeme vám investovat zejména do vinylu.  

Vinylové podlahy jsou označovány za superhrdiny mezi podlahami, a to hlavně díky vlastnostem, které vinylové podlahy mají. Navíc jsou snadno k dostání, jejich cena už se tak razantně neliší od cen jiných podlahových krytin.  

Jestliže však nejste o vinylové podlaze ještě stoprocentně přesvědčeni, prozradíme vám rovnou několik důvodů, proč vinyl zvolit.  

Podlaha, která je takřka nezničitelná 

Proč zvolit vinylovou podlahu? Protože je takřka nezničitelná. Ať už se tomuto označení budete smát sebevíc, nakonec se tomu smát přestanete, protože skutečně je vinyl velice odolnou podlahovou krytinou. Je odolný vůči povrchovému poškození, je odolný vůči poškrábání, což ocení hlavně domácnosti s domácími mazlíčky, jež mají ostré drápky. Navíc vinylovou podlahu nezničí ani voda, je totiž voděvzdorný, a tak se nemusíte obávat toho, že by se podlaha zvedla, kdyby prasklo potrubí nebo kdyby se vám podařilo něco na podlahu vylít.  

Stop špíně za lištami 

Jelikož lze plynule napojovat krytinu mezi jednotlivými místnostmi, nemusíte se obávat špíny mezi lištami, která se odstraňovala při jakémkoli úklidu skutečně velice těžce. Jelikož lze krytinu krásně napojovat, je vinylová podlaha vhodná i na pokrytí schodiště. Ani v tomto případě neuvidíte žádnou přechodovou lištu.  

Obecně úklid jako takový bude jedna báseň. Při úklidu nebudete potřebovat žádné zvláštní přípravky, jen s pomocí klasického saponátu smyjete doslova všechnu špínu, která se na podlaze bude nacházet.