Když psa, tak plemeno, které nepouští chlupy. Jenže jaké to dokáže?

Toužíte po psím čtyřnohém parťákovi, který by vám dělal každý den společnost? Možná vám ve vašem rozhodnutí překáží jedna věc, a sice fakt, že psi pouští chlupy. A vy se chcete vyvarovat každodennímu vysávání nebo čištění pohovek a převlékání postelí. Je však třeba si uvědomit, že existují plemena, která chlupy zásadně nepouští. Jaká to jsou? 

Pudlíci jsou chlupatí, ale chlupy nepouští 

Mezi stále oblíbená plemena patří pudlíci. I když by si člověk řekl, že budou línat o sto šest, opak je paradoxně pravdou. Nejen, že pudl nezaneřádí domácnost, navíc se jedná o jedno z nejvíce chytrých psích plemen. Mají tendenci se velmi snadno učit a jsou velmi pracovití.  

Mimochodem, věděli jste, že původně byli pudli využíváni hlavně pro lov vodních ptáků, konkrétně kachen? K tomuto účelu byli trénováni ještě ve Francii, odkud pochází.  

Ruská barevná bolonka také nelíná 

Ruskou barevnou bolonku máme tendenci si plést s italským boloňským psíkem. Jenže pravdou je, že se jedná o dvě naprosto odlišná plemena. Ruská barevná bolonka byla vyšlechtěna v Rusku, odkud se dostala do celého světa. Standard tohoto plemene byl schválen roku 1996, tudíž lze říct, že se jedná o velmi mladé plemeno. V domácnostech je však velmi oblíbené, a to proto, že nelíná čili že nepouští chlupy. Právem se tak řadí do našeho seznamu.  

Ruská barevná bolonka vypadá jako takový plyšák, typický gaučový povaleč. Jenže faktem je, že se jedná o velmi rychlé plemeno, které miluje procházky a možnost se proběhnout. Co se týče výchovy, ta je velmi snadná. Ocení však výcvik ve stylu – více odměn, minimum trestů.  

Boloňský psík uzavírá náš seznam 

Když už jsme boloňského psíka zmínili, proč u něj nezůstat. Patří totiž také do našeho seznamu psích plemen, s nimiž nebudete mít domácnost plnou chlupů. Boloňský psík se zabydlí hlavně v rodině, kde je plno dětí. Je to skvělý společník, který bude dělat parťáka i osamoceným seniorům.