Podzimní trvalky rozzáří sebevíc smutnou zahradu

Že s odchodem letních teplých dnů odešla i barevnost naší zahrady? Není to tak. I na podzim může zahrada krásně kvést do všech barev duhy. Existují totiž rostliny a květiny, které podzim doslova milují, proto se nebojte je zasadit zrovna na vaši zahradu. Pokud si nejste jistí tím, jaké rostliny na podzim vysázet, poradíme vám. Ať i vaše zahrada krásně kvete i během podzimu! 

Než zmíníme konkrétní druhy rostlin, je třeba zmínit odrůdy, které mají schopnost takzvané remontace. Ty jsou totiž na podzimní zahradu jako dělané. Remontace znamená v překladu opakované kvetení. Schopnost mají většinou trvalky, které se dokonce nemusí ani zastřihávat, aby opakovaně kvetly. K rostlinám, které se pyšní schopností remontace, patří například šanta hroznovitá, také hajní šalvěje nebo stračky či rostlina jménem plamenka.  

Abychom však byli konkrétnější, zmíníme si unikátní rostliny, které se pro podzimní zahradu naprosto hodí.  

Gaury 

Znáte rostlinu zvanou gaura? Také se této rostlině říká svíčkovec. Jedná se o krásnou rostlinu, která roste až do prvních zimních mrazů. Jedná se o trvalku, která se hodí hlavně do prérijních záhonů. Většinou mají růžovou nebo bílou barvu, obě odrůdy však v podzimních záhonech vypadají velice krásně a výjimečně. 

Sporýš klasnatý 

Rozzářit smutnou podzimní zahradu může taktéž sporýš klasnatý, který kvete právě až do podzimu. Jeho největší pýchou jsou fialové květy, které lákají poměrně velké množství hmyzu. Opět se jedná o trvalku, která vám nejvíce bude vděčná za propustnou, mírně suchou půdu.  

Amsonie 

Pokud chcete zahradu rozzářit do modrých tónů, pak si pořiďte rostlinu zvanou amsonie. Jedná se o rostlinu s výrazně modrými květy, které se řadí k dlouhověkým trvalkám. Krásně kvetou hlavně v září a v říjnu. Ke svému spokojenému životu potřebují tyto květiny jen slunné nebo polostinné stanoviště.