Chyby při pěstování bylinek

Bylinky dnes pěstuje skutečně každý druhý člověk. Někteří bylinky pěstují proto, že chtějí mít na zahradě první pomoc při nejrůznějších zdravotních potížích, jiní je zase využívají při vaření, protože bylinky dodávají jednotlivým pokrmům šmrnc. Ať už pěstujete bylinky z jakéhokoli důvodu, možná vám letos rostly špatně nebo se jim vůbec nedařilo. Důvodem mohou být chyby, kterých jste se pravděpodobně dopustili při jejich pěstování. Že nevíte, o jaké chyby se může jednat? Takových chyb může být opravdu mnoho, vybrali jsme nejčastější chyby, kvůli kterým bylinky nerostou.  

Aby se u vás bylinkám dařilo, vyvarujte se zmíněným chybám, které bylinky bohužel hubí a zabíjí. Pokud se chybám vyvarujete, budete se pyšnit krásnou a plně kvetoucí bylinkovou zahradou, kterou vám bude závidět i soused.  

Bylinky dáváte do tmavých koutů 

Nejčastější chybou, které se dopouští pěstitelé bylinek, je, že bylinky dávají do tmavých koutů místností nebo zahrad. O bylinkách se však ví, že potřebují ke svému spokojenému životu hlavně teplo, světlo a pravidelnou zálivku. Ideální světlo je na okenním parapetu, teplota by se zároveň v dané místnosti měla pohybovat kolem dvaceti stupňů Celsia. 

Sázíte je do špatné půdy 

Dalším důvodem, proč se bylinkám nedaří, je, že je sázíte do špatné a nepřipravené půdy. Pokud se chcete pyšnit krásnou a kvetoucí bylinkovou zahradou, měli byste je sázet do připravené, upravené půdy. Ideální je substrát určen přímo bylinkám. Takové substráty se dají koupit v každém zahradnictví.  

Vybíráte bylinkám špatné sousedy 

Bylinkám se opravdu nebude dařit, když budou žít a růst mezi špatnými sousedy. Pokud je sázíte do záhonku, dejte si pozor na to, jaké sousedy k bylinkám sázíte dál. Je třeba, aby jednotlivé bylinky nebo jednotlivé květiny šly spolu dohromady. Sázejte k sobě rostliny, které mají podobné nároky na život a které rostou zhruba stejnou dobu.