Netradiční pokojovky, které oslní svými listy nebo květy

Chcete svůj příbytek trochu ozvláštnit? Je načase investovat do pokojových rostlin. Ty totiž umí každý interiér proměnit na něco naprosto fantastického a útulného. Nemusí však sahat po běžných pokojových rostlinách, které znáte ze sousedovy domácnosti. Raději vsaďte na několik netradičních pokojových rostlin, které jsou krásné svými listy nebo květy.  

Znáte citlivku stydlivou? 

Citlivka stydlivá je exotickou pokojovou rostlinou, kterou byste ve volné přírodě našli růst ve střední Americe. Nemusíte se však obávat, že by u vás v domácnosti nevykvetla, i když jí stejné exotické podmínky dopřát nemůžete. Spokojená bude i ve vašem obýváku.  

Mluvíme tu o dvouleté rostlině, která své jméno dostala kvůli svému zvláštnímu chování. Zkrátka svěsí listy, když se jí dotknete, a to opravdu neumí každá pokojová rostlina. Její květy jsou růžovo fialové a mají krásný kulovitý tvar. Kvete však až druhý rok, proto první rok bude synonymem vytrvalosti a trpělivosti.  

Pilea se pyšní zvláštními listy 

Druhou netradiční pokojovou rostlinou na našem seznamu je pilea, která pochází z Číny. Nejedná se o nijak náročnou rostlinu, je to totiž sukulent, tudíž péče o ni nebude zahrnovat nic víc než jen občasnou zálivku.  

Aby vám pilea dobře kvetla, doporučujeme do ní přimíchat trochu písku. Ponechte ji na světlém stanovišti, ovšem ochraňte ji před přímými slunečními paprsky. Ty v lásce zrovna nemá a její listy může přímé slunce spálit.  

Do třetice pentas 

O pokojovce pentas jste doposud možná neslyšeli. U nás bohužel není příliš známá, ovšem už to ji dostalo do našeho seznamu. Pentas je zvláštní hlavně tím, v jaké době rozkvétá. Nekvete během jara nebo léta, ale kvete paradoxně od prosince do února čili v období zimy. Rostlina sice pochází z tropické Afriky, ale spokojí se i s našimi klimatickými podmínkami.