Pokojové rostliny jako efektivní čističky vzduchu

Domácnost bez pokojových rostlin by nebyla ani hezká, ani útulná, a nakonec ani příjemná. Pokojové rostliny zkrátka vytváří nezaměnitelnou atmosféru a z domácnosti dělají domov. To však není jejich hlavní cíl. Jejich dalším úkolem je také pročistit vzduch v interiéru. Pokud vás trápí vzduch plný prachu, pylu nebo jiných škodlivin a alergenů, pravděpodobně předně uvažujete nad čističkou vzduchu. Ale je třeba si uvědomit, že těmi nejlevnějším, nejpřirozenějšími a zároveň také nejlepšími čističkami vzduchu jsou samotné rostliny, které vám navíc onen interiér zkrášlí.  

Na sílu pokojových rostlin by měl vsadit každý člověk. Možná si říkáte, že se ve vaší domácnosti nenachází žádné škodliviny a žádné bakterie, ale není tomu tak. I ovzduší ve vašem příbytku je plné věcí, které není dobré vdechovat. Pořiďte si proto pokojovky, které si se všemi škodlivinami poradí.  

Pokojové rostliny byly i ve vesmíru 

Že nevěříte tomu, že pokojové rostliny efektivně čistí vzduch v interiéru? Tak to s nimi vyzkoušejte! Kdyby nebyly efektivními čističkami vzduchu, proč by si ji je jinak brali kosmonauti do vesmíru? Rostliny totiž umí pohlcovat například toxický formaldehyd ze vzduchu. Kromě toho ze vzduchu také odstraňuje i jiné škodliviny.  

Jaké rostliny jsou nejlepšími čističkami vzduchu? 

Určitě si říkáte – vždyť nabídka na trhu je opravdu obrovská. Jak si z takového množství můžeme vybrat jednu květinu, která by vzduch perfektně vyčistila? Samozřejmě existuje seznam pokojových rostlin, které jsou známé tím, že umí efektivně vyčistit i sebevíc znečištěný vzduch v interiéru. Jaké rostliny to jsou? 

Mezi efektivní, a především přírodní čističky vzduchu patří kupříkladu rostlina jménem palmenka nebo také zelenec. Také stojí za pořízení i květina jménem toulitka nebo voděnka, která je označována za lepší čističku, než kterou koupíte v elektro.