Uvažujete nad pokojovými rostlinami? Víme, proč je pěstovat

Přemýšlíte nad tím, proč pěstovat pokojové rostliny? Ve většině domácností se s nimi setkáte, ale doma je zatím nemáte. Nevidíte zkrátka důvod. Vždyť domácnost si můžete zvelebit i jinými způsoby. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jenom designerskou funkci, nemají domácnost jenom zútulnit, ale mají ji především oživit. A fungují také jako čističky vzduchu.  

Pěstujte pokojovky a využijte všechny jejich výhody 

Že pokojové rostliny fungují jako čistička vzduchu? Ano, je to skutečně tak. Pokojové rostliny totiž umí pohlcovat toxické látky ve vzduchu a fungují tedy naprosto stejně jako čistička vzduchu. Některé umí polapit i prach či jiné alergeny, jenom se o ně musíte správně starat.  

Péče o pokojové rostliny je většinou velice jednoduchá. Neexistuje mnoho druhů, které by byly náročné na péči. Většinou stačí pokojovou rostlinu umístit do místnosti se správnou teplotou, na správné stanoviště a také se nesmí zapomínat na dostatečnou zálivku. 

Budete se pokojovým rostlinám věnovat nebo ne? 

Jestliže jste se rozhodli pořídit si pokojovou rostlinu do svého příbytku, je třeba si položit jednu otázku, a sice budete se pokojovým rostlinám věnovat nebo nikoli? Pokud na ně nemáte čas, pořiďte si takové, o které se prakticky nemusíte starat. Vhodné jsou tak pro vás sukulenty nebo třeba tchynin jazyk, o němž se říká, že je doslova nezničitelný.  

Při výběru pokojových rostlin také zohledněte to, jestli ve vaší domácnosti někdo bydlí nebo ne. Myslíme tím i domácí mazlíčky a samozřejmě děti. Některé pokojové rostliny totiž nejsou vhodné do rodinných domácností, jelikož jsou jedovaté a způsobují buď zažívací problémy, nebo kožní vyrážky.  

Pokud jste si nějakou rostlinu vybrali, informujte se o její životnosti. Ať si třeba po pár měsících nepokládáte za vinu to, že rostlina umřela nebo přestala kvést.