6 výhod nízkoenergetického bydlení

Zajímá vás vysoký komfort bydlení, který je zkombinován s úspornými řešeními, která vám pomohou bydlet za minimum nákladů? Podívejte se na největší výhody nízkoenergetického bydlení.  

Za teplo ušetříte nejvíce  

Nízkoenergetické bydlení představuje jasnou volbu v případě, že si přejete drasticky snížit své náklady na bydlení. Zatímco náklady na topení v běžném domě se pohybují v řádech vyšších tisíců ročně, nízkoenergetická stavba vám ušetří až devadesát procent těchto nákladů.  

Výborná cena 

Cena stavby nízkoenergetického domu je téměř totožná s cenou, kterou zaplatíte za klasický dům bez úsporných řešení. Pokud zvolíte stavbu na klíč, máte navíc jistotu, že budou stavební práce na sebe navazovat, a že bude postaráno také o vyřízení úředních formalit a potřebných termínů.  

Vysoká státní dotace 

V rámci státního programu Nová zelená úsporám dosáhnete v případě nízkoenergetické stavby na vůbec nejvyšší státní dotaci pro novostavby. Jelikož budete využívat celé řady úsporných řešení, konečná výše dotace se může vyšplhat dokonce až k půl milionu korun.  

Komfort 

Každý z nás si přeje, aby byl komfort jeho bydlení co možná nejvyšší. Právě toto přání je u nízkoenergetické stavby dokonale splněno. Dokonce i teplota ploch, které sousedí s exteriérem, je i při nízkých teplotách, které venku panují, velmi příjemná.  

Bezhlučnost, vzduchotěsnost 

Přejete si, abyste měli ve svém domě oázu klidu? Nízkoenergetické domy vám toto přání splní. Díky jejich konstrukci jsou bezhlučné a vzduchotěsné, takže pohoda a teplo domova jsou zajištěny.  

Čerstvý vzduch po celý rok 

Mnoho lidí trpí alergiemi také proto, že konstrukce jejich domu umožňuje vznik nebezpečných plísní. To v nízkoenergetickém domě nehrozí. Čerstvý vzduch dovnitř proudí bez prachu a průvanu, navíc je díky filtrům vzduch oproštěn o alergeny ve formě pylů a prachu.  

Nízkoenergetické bydlení vám zajistí vysoký komfort bydlení za použití nejmodernějších postupů v oblasti bydlení.