Legenda ze skokanského můstku Eddie Edwards! Poznejte příběh o odhodlání, vytrvalosti a lásce ke sportu

Olympijské hry nabídly divákům již mnoho překvapení, dojemných příběhů, které zněly jako nejúžasnější pohádky. Sportovní areály byly v určité momenty nejen napětí, ale také slz dojetí a hrdostí na své reprezentanty. Ne vždy vítězí předem určení favorité. Své sny si zde splnily také nováčci či outsideři. Pojďme si nyní připomenout příběh o odhodlání, lásce ke sportu a srdceryvné touze po účasti na olympijských hrách. Pojďme nyní poznat Michaela Edwardse, legendárního britského skokana na lyžích.

Kdo je Eddie?

Michael Edwards, který byl známý také pod jménem Eddie Edwards nebo později pod přezdívkou Orel Eddie se narodil 5. Prosince roku 1963 v Cheltenhamu v Anglii. Jeho otec byl štukatér a synovi přál stejnou práci.  Malý Eddie ale toužil po jiné budoucnosti. Již od útlého věku se chtěl stát olympionikem.  Začínal s různými atletickými disciplínami. Jeho výsledky ale neodpovídaly výkonu nadějného sportovce, což bylo mimo jiné způsobeno také nadváhou, kterou Michael trpěl.  Touze dostat se na olympiádu zasvětil prakticky celé své dětství a dospívání. Otec ho následně přinutil ke štukatérské činnosti. Eddie se ale nevzdával. Změnil zaměření a pokoušel se dostat na zimní olympiádu. Tou dobou se aktivně věnoval alpskému lyžování. Když nebyl zařazen do olympijského týmu, s tímto sportem skončil. Jeho touha po účasti na olympiádě mu ale nedovolila vzdát se snu. Odcestoval do Lake Placid a začal zde se skoky na lyžích. Tento sport byl ve Velké Británii neznámý, tudíž ve své zemi neměl Eddie konkurenci.

Po tvrdém tréninku, spoustě pádů a zranění se Michael Edwards představil na Turné čtyř můstků. Zde poprvé reprezentoval Velkou Británii. Dále se objevil také na mistrovství světa v klasickém lyžování, které se konalo v 1987. Právě zde skočil svůj osobní rekord. Rekordní skok měřil 73,5 metru a v té době se jednalo také o národní rekord.  I přes nesouhlas některých členů olympijského výboru byl poslán na olympiádu do Calgary v roce 1988. Zde skončil na posledním místě, ale splnil si svůj sen. Pro své odhodlání a radost ze sportu si jej diváci zamilovali. Komentátor mu při závěrečném proslovu přidělil přezdívku „Orel Eddie“, pod kterou ho později znali všichni. V roce 2016 byl o Michaelu Edwardsovi natočen úspěšný film.