Proč mít v domácnosti pokojové rostliny?

V dnešní době všichni toužíme po jednoduchosti a kráse. Proto často na parapety stavíme kvetoucí, ale umělé květiny. Tím se však nevědomky připravujeme o spoustu výhod, které nám živé pokojové rostliny mohou přinést. Spousta z nich přitom není nijak zvlášť náročných.  K dostání jsou květiny, které nemusíte příliš často zalívat ani hnojit a přežít dokážou v různých podmínkách. Když se nad tím zamyslíte, možná také dojdete k závěru, že vzít jednou za den či jednou za dva dny konvičku s vodou ruky vám vlastně neublíží. Nemusíte si ani půjčovat velké atlasy rostlin, abyste věděli jak se zeleným potěšením zacházet. Většinu informací vám sdělí prodavačka v květinářství u pokladny nebo ve volném čase strýček Google a tetička Wikipedie. Nebojte se tedy vyrazit do květinářství a zakoupit si pár živých pokojových rostlin. Proč?

Okrasa, vůně a osobitost

Pokud do své domácnosti pořídíte pokojové rostliny, neskutečně tak vyplníte prázdné a smutné parapety a celkově oživíte místnosti. Rostliny bytu či domu dodají na útulnosti a osobitosti. To jakou květinu si na parapet postavíte, totiž mnohé prozradí o vás samotných. Pokud budete na prázdná místa ve vašem obydlí umisťovat kaktusy, budete působit kreativním dojmem. V případě, že se u vás zabydlí větší pokojová rostlina připomínající strom, můžete ostatním prozradit, že máte rádi tradice a zakládáte si na dobrých vztazích s lidmi. Příkladem takové pokojové rostliny je třeba fíkus.

Mnoho pokojových rostliny také nádherně kvete.  Příkladem může být Čínská růže neboli Ibišek. Květy mají nádhernou červenou barvu, jsou velké a uprostřed mají pestík obalený žlutými tyčinkami, které obsahují pyl. Pokojové rostliny tedy dokážou nádherné ozdobit vaši domácnost.

 Čistý vzduch

Živé pokojové rostliny skvěle pročišťují vzduch a dodávají přes do místností kyslík. Umí také zbavit místnosti různých toxických látek a nečistot. Do místnosti, kde spíte, si ale raději živé pokojové rostliny nedávejte. V noci totiž kyslík z prostoru kolem sebe berou.