Sporty, které nás nestojí ani korunu aneb sportujeme zadarmo

Chcete začít sportovat, ale trochu vás odrazuje fakt, že sportování něco stojí? Bohužel drtivá většina sportů ke svému vykonávání potřebuje buď speciální vybavení, nebo je třeba zaplatit si kurty. Naštěstí mnohé sporty je možné vykonávat bez vybavení a bez zbytečného utrácení za vstupné. Nabízí se ale otázka, jaký sport lze takto zadarmo vykonávat?

Pokud šetříte na dovolenou, přesto chcete zhubnout do plavek, ale opravdu nechcete utrácet týdně za tisíce za posilovnu, za různé lekce nebo za trenéra, doporučujeme vám začít se sporty, které vás opravdu nebudou stát ani korunu, přesto vás dokážou dostat fantasticky do formy.

Zkuste to s jógou

Na kouzlo jógy začíná přicházet mnoho lidí. Je to nejen sport o naprostém uvolnění a protažení, je to také sport plný prvků, díky kterým se perfektně zhubne. Uvidíte, že po půl hodince aktivní jógy třeba dle online trenéra budete propocení až na kost. Při józe se hubnou stovky kalorií, proč to tedy s tímto skvělým sportem nezkusit. Pamatujte, jednotlivé cvičební pozice nejsou tak náročné, jak se na první pohled zdají být.

Během k fantastické postavě

Samozřejmě nesmíme opomenout běh, který lze opět vykonávat bez žádného vybavení a také za něj nemusíte platit. Tenisky a tepláky má doma jistě každý, proto si jen oblékněte a vydejte běhat. Ideální je běhat třeba v parku, kde se obvykle potkáte i s jinými běžci, kteří pro vás budu pohonným motorem. Nebo je možné běhat v páru či s drahou polovičkou, aspoň nebudete polevovat a budete běžet z plných sil.

Pilates jako další účinné cvičení

Na internetu najdete také hromadu cvičení spadající do “pilates”. Pilates je poměrně náročné cvičení na výdrž, ovšem fantasticky se po tomto cvičení zpevňuje svalstvo celého těla. V případě, že se rozhodnete cvičit pilates, dbejte na správné provádění cviků a na správné dýchání.