4 důvody pro fotovoltaiku

Přejete si ušetřit za elektřinu až 25 tisíc ročně? Vyrábějte si vlastní elektřinu na své střeše a staňte se nezávislými na diktátu cen ze sítě. Nabízíme vám největší důvody, proč se pro fotovoltaiku rozhodnout. 

Ušetříte desítky tisíc

Fotovoltaika je možnost, jak ušetřit desítky tisíc korun. Pokud je váš rodinný dům větších rozměrů, právě tuto částku se vám ročně podaří ušetřit. 25 tisíc korun je úspora pro velký dům, u menšího je to okolo 17 tisíc. Fotovoltaická elektrárna je tak možnost, jak trvale ušetřit. 

Systém je se státní dotací

Pořízení vlastní sluneční elektrárny je dnes velmi výhodné. Právě nyní je totiž možnost si pořídit celý systém se státní dotací až několik desítek tisíc korun. Na rodinný dům tak můžete získat dotaci až 220 tisíc. Stát podporuje úsporná řešení, která snižují náročnost objektů na energie. Program se jmenuje Nová zelená úsporám a je určen pro majitele nových i stávajících nemovitostí. 

Ekologická výroba elektrické energie

Současné systémy nemají nic společného s pilotními panely, které znáte z minulých dekád. Výroba šla dopředu a v dnešní době se fotovoltaické panely vyznačují nejen vysokou účinností, ale také jejich plnou recyklovatelností. Až celý systém doslouží, snadno se rozebere na jednotlivé stavební součásti. Co může být přirozenějšího než vyrábět energii jen ze slunečních paprsků, které jsou zde pro nás všechny zdarma.

Jste soběstační

V době, kdy se ceny energií neúměrně navyšují a naše platy zůstávají stejné, se zamýšlíme čím dál častěji nad tím, jak si pomoci a ušetřit za své každodenní výdaje. Spotřebiče ale vypnout nemůžeme. S vlastní sluneční elektrárnou na střeše svého domu budete mít přístup k elektřině po celý rok. A platit za ni nemusíte, vyrábíte si ji totiž sami. 

Fotovoltaika je ekologický způsob, jak získat elektřinu ze slunečních paprsků.