Jaké pokojové rostliny zbavují ovzduší toxinů i kouře z cigaret?

Nechcete investovat do čističky vzduchu, ale trápí vás, že žijete v domácnosti, kde je vzduch plný toxinů a kouře z cigaret? Nemusíte si kupovat čističku vzduchu, abyste tento problém zažehnali. Je tu ještě jeden způsob, a sice je zde možnost vyčistit ovzduší od všeho škodlivého za pomocí pokojových rostlin. Málokdo ví, že pokojové rostliny skutečně fungují jako takové čističky vzduchu, proč se jim tedy bránit a proč je nevyzkoušet, když jsou daleko levnější než právě zmiňované čističky? 

Možná se ptáte, jak je možné, že pokojové rostliny čistí vzduch v interiérech. Pro odpověď nemusíte chodit daleko. Při fotosyntéze rostliny přeměňují oxid uhličitý na kyslík, jejich listy však při tom vypouští i vodní páru, která zvyšuje vlhkost v prostředí a přitahuje okolní toxiny. Tím dochází k naprostému vyčištění vzduchu, tudíž tak dochází k vašemu spokojenému živobytí.  

Vsaďte na barevné krásky 

Nyní se nabízí otázka, jaké pokojové rostliny mají takovou moc, že dokážou vyčistit vzduch v interiérech od okolních nečistot. Doporučujeme vsadit zejména na barevné květiny, kterými je obyčejná chryzantéma nebo ještě obyčejnější gerbera. Obě rostliny si hravě poradí třeba z benzenem, gerbery navíc přitahují i škodliviny pocházející z lepidel nebo laků, jimiž ošetřujeme dřevěný nábytek.  

Znáte šplhavnici? 

Další kráskou, která dokáže perfektně pročistit vzduch, je takzvaná šplhavnice, což je velice nenáročná popínavá rostlina, která má malé, žíhané listy. Nejraději si pochutnává na benzenu a xylenu, což jsou škodliviny obvykle nám velice škodící.  

Difenbachie neboli mramornatka 

I když je difenbachie známá jako jedovatá rostlina, které se jinak říká ještě mramornatka, je to rostlina čistící ovzduší od všeho škodlivého. Není náročná na péči, ke svému spokojenému životu potřebuje jenom pravidelné rosení.