Jedete autem do zahraničí? Přinášíme rady a tipy, které oceníte

Ať už se chystáte do zahraničí za prací nebo za dovolenou, možná jedete autem. Cestování osobním automobilem je dnes poměrně oblíbené, lidé se nemusí spoléhat na jízdní řády, na vlaky či městskou hromadnou dopravu. Ovšem než se dostanou do dané destinace, je to velmi náročné zejména pro řidiče. Pokud jste řidičem, oceníte jistě několik rad a tipů, které vám mohou jízdu do zahraničí krapet usnadnit či zlepšit.  

Důležitá je příprava před cestou 

Jak již bylo zmíněno, ať už jedete osobním automobilem do zahraničí na pracovní cestu nebo na dovolenou, je třeba se na to připravit. Zejména svůj automobil na cestu dobře připravte. Zkontrolujte pneumatiky, konkrétně jejich zahuštění a to, zdali jsou dofouknuté a v jakém jsou stavu. Stejně tak zkontrolujte motor, dolejte olej a vodu. Vodu si s sebou raději vezměte, pro ni se v autě najde místo.  

Informujte se o dopravních předpisech v zahraničí 

Většina řidičů jede do zahraničí s myšlenkou, že je to v zahraničí jistě stejné jako u nás. Jenže často to tak není. Na zahraničních silničních komunikacích mohou vládnout krapet jiné dopravní předpisy, proto se o nich dopředu informujte. V mnohých zemích je dokonce povolená jistá míra alkoholu v krvi, informujte se však spíše o povolených maximálních rychlostech.  

Pořádně se vyspěte 

Cesta bude dlouhá a náročná, proto se na ni pořádně vyspěte. Neusedejte za volant unavení nebo ospalí, během jízdy, kdy budou ostatní pasažéři spát, by se mohlo stát, že taky zadřímnete, i když to nebudete mít v úmyslu. Pokud ucítíte během jízdy to, že na vás padá únava, raději přenechejte řízení někomu jinému, kdo se cítí být více fit.  

Nezapomeňte si potřebné doklady 

Těsně před jízdou se kontrolují nejen světla nebo pneumatiky, ale kontroluje se také to, jestli máte všechny potřebné doklady. Řidičský průkaz, občanský průkaz, také všechny potřebné dokumenty, které musí mít automobil. V mnohých zemích neplatí české řidičské průkazy, o tom se však informujte zavčasu, ať si případně stihnete vyřídit řidičský průkaz, který se v dané zemi požaduje.