Jak pečovat o matraci, aby vydržela déle

I když pravděpodobně víte, že matrace s vámi nebude do konce života, chcete se vynasnažit o to, aby s vámi vydržela co nejdéle. Přece jenom jste kupovali kvalitní latexovou matraci a očekáváte, že s vámi vydrží déle než dva roky, jako tomu bylo u té poslední. To, jak dlouho s vámi matrace vydrží, se bude odvíjet od toho, jak o ni budete pečovat, respektive jak se o ni budete starat. Matrace potřebuje stejně jako každý domácí spotřebič jednou za čas vyčistit. 

Není to jenom o čištění matrace

Samozřejmě čištění matrace není to jediné, co vám pomůže udržet matraci s vámi po delší dobu. Vždycky se vyplatí řídit pokyny výrobce a také symboly, které jsou na etiketách přišitých k matraci. Bohužel má řada lidí tendenci vždycky štítky a etikety ihned odstranit, ale to je velká škoda, kvůli které nezjistíte, co matrace potřebuje. 

Obvykle však platí, že je dobré prát potah matrace, pokud ho tedy matrace má. Stejně tak by se mělo prát častěji ložní prádlo, pokud jste alergikem. 

Nezapomínejte na pravidelné vysávání a větrání

Aby matrace skutečně vydržela déle, vyplatí se ji pravidelně vysávat a samozřejmě i větrat. I když se většina kvalitních matrací pyšní skutečně skvělou prodyšností, neznamená to, že větrá na sto procent. Když zrovna budete prát ložní prádlo, tak matraci nechte provětrat u okna. Uvidíte, že se vám na ní bude spát daleko lépe, jelikož bude bez prachu a dalších škodlivin. 

Matraci také při té příležitosti otáčejte. Pravidelné otáčení všemi směry stojí za delší životností vaší matrace. 

Investujte do chráničů matrací

Doporučujeme investovat do takzvaných chráničů matrací, což je skvělá ochrana proti nečistotám, alergenům i proti vlhkosti. Chrániče matrací jsou navíc velice prodyšné a dnes je seženete za pár korun. Mrkněte například na internet, výsledků vám vyhledávač nabídne rovnou několik.