Jak se starat o krásku zvanou vánoční hvězda

Co všechno patří k vánočním svátkům? Vánoce jsou od pradávna spojeny s krásně vonícím cukrovím, s trhy ve velkých i malých městech, s vynikajícím svařeným vínem a samozřejmě k Vánocům patří pravá domácí pohoda, rodina pohromadě a mimo jiné i vánoční hvězda. Vánoční hvězdy jsou květiny, které pomáhají. Často si je kupujeme jen tehdy, kdy výtěžek putuje na dobrou věc (většinou stojí vánoční hvězdy sto korun, které následně putují do dětských domovů, do nemocnic nebo na charitu). Samozřejmě platí, že je možné koupit si vánoční hvězdu také v klasických květinářstvích. Ceny se pohybují také kolem stokoruny.

Jestliže si letos budete kupovat vánoční hvězdu poprvé, možná se ptáte, jak se o ni následně máte starat. Přece jen každá pokojová rostlina vyžaduje něco jiného.

Jak se o vánoční hvězdu starat

Každá pokojová rostlina potřebuje jiné stanoviště, jiné místo, kde bude trávit svůj čas. Vánoční hvězdy rostou nejlépe na místě, kde se teplota pohybuje kolem osmnácti až dvaceti stupni Celsia. Zmiňovaná pokojová teplota však není jedinou podmínkou bezproblémového růstu. Musí se také dostatečně zvlhčit půda, listy (nikoli květy!) je povoleno rosit.

Co se týče světla, vhodné je přirozené světlo – vyhněte se místům, kam sluneční paprsky přímo dopadají. Rostlina se jednou týdně přihnojuje.

Co jste o vánoční hvězdě možná nevěděli

Vánoční hvězdy jsou velice zajímavé a krásné rostliny, které pochází až z dalekého Mexika. Jejich latinský název je “Euphorbia pulcherrima”, můžete se také setkat s názvem “Poinsettia pulcherrima”. Své jméno dostala po svém objeviteli, který byl americký velvyslanec ve zmiňovaném Mexiku.

Ač je krásná vánoční hvězda jako celek, odborníci označují za korunu její krásy listeny. I když má většina z nás vánoční hvězdu zafixovanou jako červenou květinu se zelenými listy, dnes je možné koupit si i bílou či růžovou vánoční hvězdu.