Muškáty a proč je na zimu schováváme

Jestliže žijete v domě, jistě máte i svou vlastní zahradu, která je vaší pýchou. Pánové se většinou starají o bazén a taky o trávu, kterou je třeba neustále sekat, ženy mají na starosti skalku – tedy obecně rostliny, květiny. Jelikož už k nám nastupuje zima, je třeba zahradu řádně zazimovat. Doporučuje se vertikutace trávníku, kdy se odstraní z půdy všechno špatné, a taky se doporučuje schovat si muškáty někam do sklepa, kde nebude takový mráz (tedy pokud s nimi počítáte i během příštího léta). Otázkou však je, proč vlastně muškáty na zimu schováváme?

Muškáty jsou oblíbené květiny, které zdobí většinou naše okenní parapety. Během letních, horkých dnů jsou krásnou ozdobou našeho domu. Rostou, kvetou, svítí různými barvami na míle daleko. Na zimu se však musí schovat do sklepa, protože zkrátka to nejsou květiny, které by milovaly zimu. Pokud s nimi počítáte i do další sezony, je třeba je schovat někam, kde vám nebudou překážet, ale kde taky nebudou mrznout. Velice často se doporučuje sklep, kde je chlad, ale není zde taková tuhá zima, ale ani příliš horko.

Muškáty a zima

Pokud byste je nechali venku, lehce by vám umrzly a v další sezoně byste si museli koupit jinou květinovou ozdobu na okenní parapety. Proto si je raději uschovejte, ale počítejte s tím, že vám tato trvalka pustí všechny lístky, tudíž vám to udělá trochu nepořádek.

Co dělat pak na jaře?

Až zase opadne zima, tudíž odejdou zimní mrazíky, bude pro muškáty zase vhodné období. Vytáhnete je opět na sluníčko a ostříháte je. Nebojte se zastřihnout všechny oschnuté větvičky, stonky, protože muškáty mají tendenci se poměrně rychle oklepat během jara. Velice brzy vám začnou kvést a do léta máte opět o krásnou výzdobu na okenních parapetech postaráno.

Nezapomeňte je však během léta denně zalévat, pokud tedy nebude lít jako z konve.