Americké burzy jsou na tom nejhůře za sedm uplynulých let

Neustále přibývá ve světě investorů a lidí, kteří chtějí zbohatnout. Převážně ve Spojených státech amerických se nachází stále více akcionářů, kteří skupují akcie společností a doufají v jejich prosperitu. Bohužel právě tak vytížená americká burza nyní ohlásila největší pád za posledních sedm uplynulých let. Zejména americké akciové trhy jsou na tom špatně, zažily obrovský pád, který si jistě budou ještě dlouhou dobu pamatovat.

Pokud bychom měli být konkrétní, největší pokles za sedm dlouhých let zažil akciový index Nasdaq, který poklesl o skoro čtyři a půl procenta. V těsném závěsu je za ním americký index S&P 500, který klesal dlouhých šest dní v řadě. Co se týče čínského indexu CSI 300, ten ztratil během jedné jediné noci skoro tři procenta, japonský index Nikkei 225 byl na tom hůře, ztratil zhruba čtyři procenta.

Díky zmiňovaným poklesům je na tom současná americká burza opravdu špatně, bohužel členové investičních skupin nevědí, kdy či jestli vůbec se poklesy postaví.

Proč je na tom americká burza tak špatně?

Podle akcionářů a členů investičních skupin existuje opravdu mnoho důvodů, proč je na tom současná americká burza tak špatně. Negativním faktorem je podle všeho například napětí gradující v mezinárodním obchodě, také obchodní konflikty, které se už nějaký ten pátek vlečou (týkají se Číny a USA).

Co se týče Evropy, i zde podle všeho vzniklo mnoho negativních faktorů ovlivňujících poklesy na burze. Mezi ně patří vyjednávání o brexitu, také ekonomika situace prosluněné Itálie.

Jak to bude dál?

Jak jsme zmínili, nikdo v současné době neví, jak to bude dál. Je pravděpodobné, že se z toho burza brzy dostane, ale také se špatná situace na burze může táhnout ještě pěkně dlouhou dobu. Negativních faktorů může stále přibývat a poklesy se stále mohou prohlubovat.