Maličkosti, které pomohou spojit interiérové prvky

Interiér by měl působit harmonicky, aby se nám v něm dobře žilo, pracovalo apod. Jeho celistvost je ovlivněna nejen velkými prvky, jako je nábytek, ale také maličkostmi, které velmi často přehlížíme. Jak ovlivnit interiér tak, aby byl zajímavý a atraktivní, ale přesto si zachoval soulad? Na které maličkosti bychom se měli zaměřit? 

Garnýže 

Garnýže často bereme jen jako obyčejné tyče, jejichž hlavním úkolem je držet záclony nebo závěsy. Právě tyto dekorativní látky považujeme za to, co je na nich atraktivní. Nemusí to ale být pravda. I samotné garnýže mohou být krásným prvkem vašeho interiéru. Vyrábí se ve spoustě materiálů i barevných provedeních, navíc si je můžete pořídit se zajímavými koncovkami – zajímavě vyřezávanými nebo v napodobenině drahokamů apod. 

Dřevěné dekorativní prvky 

Dřevo je nádherný materiál, který využívají jak tradiční, tak také moderní domácnosti. A to i v případě, že nábytek je například bílý z lamina. Pak už stačí tu a tam přidat dřevěné dekorativní prvky. Může jít o různé sošky a stojany nebo dokonce dřevěné garnýže. Tyto prvky můžete rozmístit po celé místnosti, čímž vytvoříte nádhernou soudržnost vaší místnosti. 

Křeslo jiné barvy 

Stále velmi populárním prvkem je zvolit si křeslo ve výrazně jiné barvě, než je sedací souprava. A tato barva může být velice výrazná – například křiklavě zelené nebo s různými vzory. Tuto barvu nebo vzor ale můžete opakovat na některých dalších prvcích ve vašem interiéru, jako jsou dekorativní polštáře, které položíte na gauč, nebo záclony, květináče či dokonce stínítko na lampu. 

Buďte osobní 

Aby byl váš interiér také útulný, vyplatí se investovat do krásných záclon, které budou podtrhovat jeho hlavní charakter. Mohou být s kytičkami pro domáčtější interiéry nebo naopak s geometrickými tvary pro modernější místnosti. Velice dobré je doplnit interiér také fotkami, na kterých jste vy i vaše rodina. Rámečky jsou také dekorativní předměty, které můžete spojit s ostatními materiály použitými v místnosti.