Od výkupu k prodeji: Co se děje s vykoupeným autem?

Výkup auta se stal jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak rychle prodat své vozidlo. Okamžitá platba i maximální výkupní částka jsou zárukou, že je vaše vozidlo na dobré adrese. Jak se postupuje? 

Nejprve se auto vykoupí

Výkup vozidel je snadný a rychlý způsob, jak si zajistit maximální částku za své vozidlo. Výkup auta je přitom záležitost, která zabere opravdu minimum času. Můžete si vybrat, zda budete společnost kontaktovat telefonicky, nebo vyplníte kontaktní formulář. 

Následně se sejdete na osobní schůzce, kde se nejprve zástupce výkupu vozidel zabývá identifikací vozidla. Kontroluje se číslo karoserie, vyhledává se historie vozu. Následně se přistoupí ke krátké technické prohlídce vozidla, jejíž součástí je i zkušební jízda. 

Vše je již téměř hotovo. Následně se určí výkupní cena a nabídne se majiteli vozu. Zohledňuje se stav vozidla, ale také jeho příslušenství. Je auto v pořádku? Není poškozené záplavou nebo kroupami? Bylo v minulosti havarované? Všechny tyto okolnosti mají velký vliv na výkupní cenu. 

Pokud je auto fyzicky i právně v pořádku a majitel souhlasí s jeho výkupem, je na čase podepsat smlouvu. Majitel vozidla ihned získává dohodnutou částku a jeho jedinou starostí je nyní pouze odhlášení z platby povinného a havarijního pojištění vozu. 

Následně se nachystá k prodeji

A jede se dál. Poté, co je auto vykoupeno, se přistupuje k jeho celkové opravě a očistě. Pracuje se na zlepšení jeho technického stavu. Samozřejmostí je výměna provozních kapalin a odstranění závad na automobilu. Po této fázi se přistupuje k renovaci karoserie. 

Vybrousí se lak vozu a nanese se nová vrstva, včetně ochranného štítu nového laku. Odstraní se i drobné kosmetické nedokonalosti, které karoserie vykazovala. 

Nakonec míří vozidlo do svého wellness. Auto detailing dokonale vyčistí a provoní celý interiér vozidla. Až nyní je možné auto opět nabídnout k prodeji.