Pěstujeme zázračnou aloe vera

Aloe vera patří k nejzázračnějším rostlinám na světě. Co je však ještě lepší zjištění, je fakt, že ji můžeme pěstovat i na okenním parapetu u sebe doma. Není nijak náročná na pěstování, zvládne to i nezkušený začínající pěstitel. Je však třeba konstatovat, že se musí rostlina poslouchat. Když jí začnou hnědnout listy, říká tím, že jí dané místo nevyhovuje. To je však už pravidlo z takzvané “vyšší dívčí”. My si pojďme prozradit naprosté základy, díky kterým vypěstujeme tuto zázračnou rostlinu velice snadno.  

Ptáte se, proč se aloe vera říká zázračná rostlina? Nebo vám není přesně jasné, proč byste ji měli pěstovat? Je třeba říct, že se nejedná jenom o hezkou rostlinu na pohled, ale také nám uleví od mnoha zdravotních neduhů. Kupříkladu je to první pomoc při popáleninách. Nebo nás efektivně zbavuje akné na tvářích.  

Když už tedy víte, proč ji pěstovat, tak si pojďme říct, jak na to.  

Ze semen i ze sazenice 

Samozřejmě stejně jako každou jinou rostlinu, i aloe vera je možné vypěstovat ze sazenice. Je však třeba konstatovat, že ze sazenice je pěstování snazší a rychlejší. Pokud se rozhodnete pro sazenici a koupíte si ji v zahradnictví, to první, co udělejte je přesazení. Nikdy nevíte, v jakém substrátu se rostlina nachází.  

Rostlina se sází zásadně do vhodné půdy, která by měla být složením rašeliny a také písku. Vhodný je však i substrát pro pokojové rostliny.  

Dostatek světla a tepla 

Aloe vera je teplomilná rostlina, která ke svému životu potřebuje především teplo. Je však třeba konstatovat, že i když je pro ni očividně okenní parapet tím nejlepším vhodným místem, co rostlině může vadit, je průvan a možné změny teplot. Ty vedou k onomu zahnědnutí.  

Během léta se rostlina zalévá velice často, během zimy pak jenom zřídkakdy (až substrát vyschne).