Desatero při stěhování

Budete se stěhovat? Podívejte se na deset věcí, které bude potřeba dodržet. I vaše stěhování tak bude probíhat v klidu a bez potíží. 

Stěhovací služba

Stěhování není činnost, kterou děláte každý den. Stěhovací firma ano. Kontaktujte například firmu zaměřující se na stěhování v Praze a objednejte si termín. Profesionální tým si s vaším nábytkem poradí lépe, než banda kamarádů. 

Nájemní smlouva

Dostatečně dopředu si zajistěte výpověď své nájemní smlouvy. Domluvte se také na předávacím protokolu k bytu, kde budou uvedeny koncové stavy vodoměru a elektroměru. 

Poskytovatelé služeb

Domluvte se s poskytovateli elektřiny, vody, internetu a dalších základních služeb na datu ukončení smlouvy. 

Popelnice

Ke dnu stěhování si zajistěte výpověď také z povinnosti platit poplatky za svoz odpadu v místě svého stávajícího bydliště. 

Třízení

Začněte třídit své předměty co nejdříve. Přebytečné oděvy a potřeby do domácnosti darujte charitě nebo svým známým. Některé předměty můžete také prodat. 

Balení

Všechny předměty pomalu začněte balit. Nejlepší přepravky jsou stohovatelné krabice nebo bedny, do kterých umístíte drobnější předměty a následně krabice postavíte na sebe. 

Křehké předměty

V rámci balení věnujte zvláštní pozornost křehkým předmětům. Ty zabalte do novin nebo bublinkové fólie a označte je nápisem nebo symbolem, že se jedná o křehké předměty. 

Kontrola smluv

Než opustíte svůj byt a předáte klíče, zkontrolujte stav bytu a ujistěte se, že jste dodrželi všechny podmínky smlouvy. Nafoťte si poslední fotografie vašeho starého bytu. 

Volno v práci

Pro den stěhování je lepší, když si v práci zařídíte volno. Budete mít dostatek času i energie pro všechny stěhovací úkony. Jestli je to možné, pro děti si na tento den zajistěte hlídání. 

Klíče

To poslední, co budete muset při sobě mít, jsou klíče od nového bytu. Vítejte v novém domově! Vše jste zvládli na jedničku. 

Stěhování zvládnete. Hurá do nové etapy života!