DRFG Davida Rusňáka přispěla na charitu florbalistům z Telnice

Florbalový klub TROOPERS Orel Telnice se před Vánoci rozhodl založit transparentní účet na pomoc speciální škole ELPIS, která vzdělává a zároveň se stará o mentálně postižené děti. Svůj záměr florbalisté oznámili na sociálních sítích v polovině prosince 2018 a dopad, který jejich akce měla, je překvapil. Na účet nakonec dorazilo bezmála 116 tisíc korun.

Peníze, především díky četným diskuzím na sociálních sítích, přicházely od samotných hráčů klubu, jejich rodin, fanoušků, ale také extraligových hráčů florbalu a delegátů českého florbalového svazu. Přispěla ovšem také společnost FINEST Invest, spadající do investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka, a přidala se i samotná Nadace DRFG. Obě organizace dohromady přispěly částkou převyšující 50 tisíc korun.

DRFG peníze vydělává, ale také je věnuje charitě

Díky tomu mohl manažer klubu Ivo Bartek na začátku roku 2019 zástupkyni organizace ELPIS Pavlíně Pohlové předat šek s částkou 115 953 Kč. ELPIS je speciální mateřská, základní a praktická škola, která poskytuje výchovu a vzdělávání, rehabilitaci a poradenství dětem s mentálním postižením, kombinovanými vadami a poruchami autistického spektra.

Skupina DRFG Davida Rusňáka nejen pomáhá, ale také investuje, aby peníze vydělávala sobě i svým klientům a mohla je pak také věnovat na dobročinné účely. Proto se skupina už od svého založení řídí stejnou filozofií. Ta je založena na upřednostňování investic v oborech, kterým rozumí, v místech, které jsou jí kulturně i geograficky blízké a v projektech, kde může získat významný rozhodovací podíl. Řada recenzí na finančních webech také dokládá, že DRFG nabízí dluhopisy, které jsou diverzifikovaných do projektů napříč skupinou, do budování telekomunikačních sítí a do nákupů komerčních nemovitostí. Klienti mohou investovat také do podílových nemovitostních fondů.