Zvyšování mezd ruinuje firmy. Krachují české byznysy

Zaměstnanecká krize nutí firmy k radikálnímu kroku, a sice ke zvyšování mezd. To je dnes jediný způsob, jak si mohou udržet své stávající zaměstnance, kterým je každým dnem nabízena jiná pracovní příležitost, jež se jen stěží odmítá. Zatímco velkofirmy zvyšování mezd ani nepocítili, menší firmy bohužel nevyhnutelné zvyšování mezd pocítili opravdu citelně. Dokonce se najdou i takové společnosti, které se díky zvyšování mezd dostaly do červených čísel a jsou nuceny ukončit své působení na podnikatelském trhu. Takovou firmou je například Vespa Prostějov, která krachuje.

Firma Vespa Prostějov v současné době zaměstnává 130 lidí. Jenže masivní růst mzdových nároků zaměstnanců mohl za to, že Vespa Prostějov musí ukončit své působení na trhu. Podala insolvenční návrh, důvodem byly téměř třicetimilionové dluhy, které se nepodařilo splatit. Dluhy se nepodařilo ani snížit, firma nemůže prodat žádný majetek, jelikož žádný majetek nevlastní.

Firma Vespa Prostějov však přiznala, že se jí nedaří už posledních několik let. Masivní nárůst mzdových nároků zaměstnanců byl jen třešničkou na dortu.

Insolvenční návrh byl podán začátkem října

Už na začátku letošního října firma věděla, že to takto nejde dál. I kdyby se propustili zaměstnanci, stále by se nevymotala ze svých dluhů. Na začátku října se tak firma rozhodla podat insolvenční návrh na samu sebe, čímž tedy vyslala do světa informaci o svém krachu.

Zvyšování mezd ocení zaměstnanci, ale zaměstnavatelé nikoli

I když jsou zaměstnanci štěstím bez sebe, že dostávají více peněz, zaměstnavatelé nejsou tak šťastní. Zaměstnanci sice dostávají více peněz, ale mnohé zaměstnavatele to opravdu dočista ruinuje. Mzdové nároky jsou až přehnaně vysoké, mnohé firmy na ně však přistupují i na úkor toho, že se budou pár měsíců pohybovat v červených číslech. Nemohou si dovolit přijít o zaměstnance, vždyť právě na nich firma stojí.