Česko snížilo dluhy. Na jaké příčce žebříčku dlužníků EU je nyní?

Jelikož je takřka polovina roku 2018 za námi, začínají se na povrch dostávat mnohé zajímavé statistiky probírající rok loňský. Například se v nedávné době dostaly na povrch informace o zadlužení České republiky, které jsou kupodivu velice příznivé. Mnozí Češi si neustále myslí, že Česká republice je jedním z nejvíce zadlužených států na světě, ale my jsme na tom kupodivu velice dobře. Máme totiž podle statistik evropského statistického úřadu Eurostat čtvrté nejnižší zadlužení v celé Evropské unii, což je naprosto skvělé!

Loňský rok byl pro nás ve všech směrech příznivý. Dokonce i co se dluhů týče. Mnozí Češi si ještě nyní myslí, že naše dluhy jsou skutečně obrovské, jenže výsledky statistiky evropského statistického úřadu Eurostat jsou zcela jiné, pro nás velice příznivé.

Česko má čtvrté nejnižší zadlužení v Evropské unii. A je hned důvod slavit!

Kdo je na tom nejlépe?

Z výsledků lze vyčíst, že nejmenší problém se zadlužováním má Estonsko. Estonský dluh klesl o devět procent HDP. V průměrné zadlužení dosahovalo zhruba 81 a půl procenta, u zemí platícím eurem bylo zadlužení o dvě procenta vyšší.

Česká republika se hrdě ocitla na čtvrté pozici se zadlužením necelých pětatřicet procent procenta HDP. Před námi se umístilo Bulharsko, jehož dluh činí pětadvacet procent HDP.

Nízkým zadlužením se může pyšnit i Rumunsko a dále taky Dánsko. Rumunsko se těší z 35 procent, Dánsko pak z 36 procent.

Kdo je zadlužený až po uši?

Co se týče největší míry zadluženosti, tou se bohužel nemůže chlubit Řecko, které se opět dostalo na dno žebříčku. Zadlužení tohoto státu se blíží k neuvěřitelným 178 procentům HDP. Druhou nejhorší situaci registrujeme v Itálii, kde se procenta také překlenula přes stovku. Díky těmto výsledkům se nemůžeme divit tomu, že se Brusel rozhoduje nad tím, že evropské dotace poskytne spíše zadluženým státům než státům střední Evropy.