Cestovní kanceláře zahájily prodej letních dovolených

Konec roku se chýlí ke svému konci a obvykle by se touto dobou cestovní kanceláře zaměřovaly na letní dovolené. Jenže letošní rok zimním dovoleným (stejně jako těm letním) příliš nenahrává. Proto se cestovní agentury rozhodly začít lidi lákat na letní dovolené, jejichž prodej byl nedávno zahájen.  

Na prodej letních dovolených se zaměřují především velké cestovní kanceláře, které do své nabídky kromě evropských destinací zařazují i zámořské destinace. Nabídka zájezdů je však oproti loňskému roku daleko omezenější, což může leckterého zájemce o dovolenou trochu zarazit. Kupříkladu může být pro někoho překvapující, že v nabídce se nenachází celé země, ale jenom určité země daného státu.  

Jen hrstka míst Itálie 

Jednou takovou zemí, kterou nelze navštívit v celé její parádě, je kupříkladu Itálie. Nabídka italských destinací se omezila jenom na několik málo regionů. Vycestovat se bude moct například do Kalábrie nebo na ostrovy, jako jsou Sicílie, Sardinie nebo Ischia. Co se týče jiných částí Itálie, to je všechno zatím jen otázkou spekulací. Cestovní kanceláře tak daleko zatím opravdu nevidí.  

Podobně jsou na tom i řecké a španělské destinace. I těchto je v nabídce pouze minimum oproti předcházejícím rokům. Cestovní kanceláře se zkrátka zaměřily na taková místa, kde je vysoká pravděpodobnost toho, že se sem odcestuje.  

Součástí zájezdu je i možnost zrušit zájezd 

Aby cestovní kanceláře nalákaly občany na to, aby si koupili jeden takový zájezd, součástí každého zájezdu je také možnost zájezd zrušit, a to třicet dní před odjezdem. Člověk nemusí udávat ani důvod, dokonce nemusí zaplatit stornopoplatky, které byly dříve se zrušením zájezdu úzce spjaty.  

Dalším benefitem aktuálně nabízených letních dovolených je možnost zaplatit minimální zálohu, která bude činit sotva tisíc korun.