Způsoby, jak nahradit plasty v domácnosti

Neustále slýcháme o tom, jak bychom měli být šetrní k životnímu prostředí kolem nás. Zatímco někteří si to opravdu berou k srdci a snaží se nějakými způsoby chránit okolí kolem, jiní si stále myslí, že nemusí nic dělat, že planeta se sama vzchopí. Jenže pokud nám znečišťování bude lhostejné, pokud nebudeme alespoň třídit odpad, naše planeta zanedlouho ztroskotá a nebudeme mít, kde žít.  

Pokud vám však planeta a okolí kolem není lhostejné, pokud se chcete zbavit například plastů, které znečišťují oceány a následně zabíjí tisícovky mořských živočichů, prozraďme si, jak se takových plastů v domácnosti zbavit. Je totiž možné je určitými způsoby nahradit.  

Stop igelitovým taškám 

Naštěstí se už v obchodech s igelitovými taškami zdarma nesetkáme, je třeba si za ně platit. Zatímco někteří si je opravdu koupí, jiní je nahrazují jejich papírovými alternativami, které jsou sice o korunu či dvě dražší, ale jsou za to daleko ekologičtější.  

Abyste si však v obchodech nemuseli kupovat žádné tašky, ani plastové, ani papírové, doporučujeme si pořídit stylovou látkovou tašku, kterou koupíte za pár kaček. Noste ji ve své kabelce a nákup do ní vždy naskládejte. Navíc látkové tašky unesou daleko více věcí než papírové a plastové tašky dohromady.  

Bez plastů i v kuchyni 

Samozřejmě bez plastů nemusíte chodit jenom do obchodů, ale bez plastů se hrdě obejdete i v kuchyni. Stačí, když budete věnovat svůj čas třeba výrobě prostředku na mytí nádobí nebo výrobě leštidla do myčky. Na internetu se najde dnes hromada návodů na to, jak si vyrobit tyto pomocníky, bez nichž bychom se v kuchyni neobešli. Díky vlastnoruční výrobě eliminujeme plasty ve své domácnosti, nebudete muset kupovat JAR ani podobné saponáty v plastových dózách. Abyste samozřejmě nemuseli strávit hodiny nad výrobou jednotlivých přípravků, na internetu určitě najdete i návod na výrobu univerzálního čistícího spreje.