Vsaďte na organizaci. Udržíte doma dlouhodobě pořádek

Máte šuplíky plné předmětů, které jsou naházené jeden přes druhý a nemůžete se ve své domácnosti vyznat? Udělejte si čas na pořádnou organizaci a využijte veškeré levné pomocníky, které vám zaručí dlouhodobý pořádek v domě. Stačí jen několik základních pravidel a doma už se vám nic neztratí. Hlavní ovšem je, aby každý předmět měl v domácnosti své místo. 

Jak začít?  

Na začátku vás celý proces organizace může trochu vyděsit, protože se chvíli bude zdát, že jste dosáhli zcela opačného efektu. Vyndejte doma veškeré předměty na jednu hromadu a začněte. Nejprve je rozdělujte podle jejich funkce na rozdělené menší hromádky. Až budete mít hotovo, vraťte se ke každé jednotlivě a znovu ji rozdělte na menší podle způsobu použití všech předmětů.  

Začněte s ukládáním do boxů 

Další krok už bude o promyšleném ukládání zpět do úložných prostor. Na každou z hromádek, které se nyní nacházejí u vás doma na zemi budete potřebovat box nebo krabici. Důležité je také uvažovat rovnou nad přístupností. Jestliže předměty potřebujete každý den, vyplatí se pořídit krabici bez víka nebo snadno otevíratelnou. U šití, potřeb na malování, elektroniky a dalších vsaďte na průhledné obaly, abyste měli neustále přehled. 

Místo pro dokumenty 

Zde už si vyhrají i úplní perfekcionisté. Dokumenty nejdříve vytřiďte, a poté řaďte do šanonů tak, aby vždy byli pohromadě ty, které k sobě pasují. Jde například o šanon s fotografiemi nebo jinými vzpomínkami, dále místo pro lékařské zprávy, smlouvy a účty apod.  

Okamžitě po ruce 

Nemáte po ránu čas se přehrabovat v mnoha krabičkách a boxech a požadujete hlavně rychlý přístup ke všem kosmetickým produktům? Využijte plastové organizéry nebo kapsáře. Rozdělení kapes využijte podle svých vlastních potřeb a po použití předměty ihned vracejte na své místo. Každý den se tak zvládnete jednoduše připravit, a dokonce budete mít stále uklizeno.