Jak se zbavit octomilek

Zavítali k vám do domácnosti drobné neustále všude poletující mušky? Jsou nevítanými hosty a potřebujete se jich urychleně zbavit? Ať už se dostali do vašeho příbytku jakkoli, je třeba jejich výskyt eliminovat. Naštěstí víme, jak na to. Octomilky neboli vinné mušky už nebudou dále sužovat vaši domácnost, už v ní nebudou dlouho strašit. Jen je z počátku nutné eliminovat všechny důvody, které mohou vést k jejich vzniku.  

Proč octomilky zavítaly zrovna do mého domova? 

Tuto otázku si pokládá každý, koho octomilky doslova přepadly. Pravdou je, že je mnoho důvodů, proč octomilky zamířily zrovna do vaší domácnosti. A tyto důvody je třeba eliminovat, aby neměly důvod zůstávat, množit se nebo naopak přilétávat.  

Ze všeho nejdříve je nutné uklidit ovoce do lednice. Do lednice octomilky nemůžou, navíc v lednici vám ovoce vydrží o nějakou chvilku déle než na misce v kuchyni. Navíc i když vám v lednici začne ovoce hnít, octomilky na něj skutečně nebudou moct. Právě hnijící ovoce nebo zrající ovoce je důvodem, proč octomilky jsou v našich domácnostech. Řada lidí si to neuvědomuje, ale hlavně přezrálé banány jsou tím největším lákadlem. Stejně tak nakousnuté nebo naříznuté ovoce je velkým lákadlem, proto takové ovoce nenechávejte jen tak ležet na kuchyňské lince.  

Abyste předcházeli příletu octomilek, musíte také pravidelně umývat nádobí. Právě neumyté nádobí, to je to, co octomilky taky láká. Zbytky, které jsou na nádobí zaschlé, začínají zapáchat. Nezáleží na tom, jestli jsou to zbytky ovoce, masa nebo džusy, pivo či víno. Zkrátka a dobře všechno octomilky láká, hlavně to sladké a výrazně vonící.  

Důvodem, proč mohou být octomilky ve vaší domácnosti, je také to, že jste dlouho nevynesli odpadky nebo nevyčistili koš. I když něco vyhodíte, pamatujte na to, že to také může začít hnít nebo kvasit a zapáchat. A to octomilky zkrátka přiláká.  

Nastražte pasti 

Až eliminujete všechno, co octomilky může nalákat, doporučujeme nastražit pasti. Stačí do zavařovací sklenice nalít ocet, pivo, slivovici, víno, mošt nebo jen sladkou šťávu, zavařovací sklenici posléze zakryjte sáčkem do kterého propícháte dírky. To je nejlepší past na octomilky, které se sice dostanou dovnitř, ale už se nedostanou ven.