Že by Francouzové vyřešili problém s českou nezaměstnaností?

Kdo by neslyšel o aktuální nezaměstnanosti v České republice. Neustále přibývá firem, které chtějí investovat do robotů, čímž sice dojde k propouštění zaměstnanců, ovšem na druhou stranu budou volní zaměstnanci ihned rozebráni, tudíž budeme zase tam, kde jsme byli. Mnohé české firmy však nechtějí investovat do robotů, chtějí stále zůstat věrní pracovníkům z masa a kostí, proto se rozhodli lákat do Česka nezaměstnané Francouze.

V Praze se totiž nachází Francouzské velvyslanectví, které pomáhá najít práci nezaměstnaným Francouzům. A jelikož práce v České republice je hodně, bohužel ji nemá, kdo vykonávat, rozhodlo se, že se jim nabídne.

Možná se ptáte, proč by Francouzi měli utéct z krásné země, kde určitě platí více, právě k nám. Hlavním lákadlem je skoro čtyřicet tisíc hrubého a také hospody či zdejší památky, které jsou proslulé ve světě.

Francouzům se denně nabízí 150 pracovních pozic

A že se velvyslanectví činí! Z dostupných informací vyplývá, že Francouzům se dnes a denně nabízí více jak 150 pracovních pozic. Majitelé firem nad Francouzi rozhodně neohrnují nos, vždyť francouzština je velice ceněný jazyk, navíc angličtina je v současné době nezbytností.

Právě díky tomu, že podmínkou není umět český jazyk, se Francouzi skutečně nad nabídkami práce zamýšlí. Vadí jim však 1500 eur hrubého, což je pro ně málo – ovšem neuvědomují si, že v Česku je daleko levnější než ve Francii.

Nezaměstnanost je ve Francii poměrně vysoká

Zatímco v České republice je nezaměstnanost zhruba na dvou a půl procentech, ve Francii je nezaměstnanost daleko vyšší. Zde je nezaměstnanost kolem devíti procent. Aktuálně se Francouzům nabízí zhruba čtvrt milionu pracovních pozic. V současné době působí Českých firmách zhruba pět set Francouzů.

Jak jsme zmínili, lákadly jsou také levné restaurace, hospody, obecně levnější život a také zdejší pamětihodnosti, jako jsou hrady nebo zámky.