Že by benzin začal zlevňovat? Nafta však na ceně roste

Podle aktuálních statistik lze říct, že automobil vlastní každá rodina dvakrát. Rodiny, které vlastní automobil, se však musí potýkat s jednou nepříjemností, a sice se zdražováním pohonných hmot. Zdražování pohonných hmot je bohužel na programu dne a zatím se neví, kdy tento problém zasahující do našich peněženek bude mít svého konce. Donedávna stoupal se svou cenou nejen benzin, ale také nafta, nyní je situace opět krapet jiná. Se svou cenou klesá benzin, ale zlevňování benzinu se jen odráží ve stále se zdražující naftě.

Kolem zdražování pohonných hmot se v současné době točí nejedno médium. Neustále tak můžete ze všech stran přijímat aktuální informace o cenách pohonných hmot, které jsou bohužel spíše k pláči než k úsměvu.

Ovšem i mezi neustálým zdražováním se najde pozitivní zpráva, a sice benzin začal s cenou klesat. Benzin konkrétně zlevnil o čtyři haléře, a to na 33,78 korun za litr. Zatímco ale benzin zlevňuje, nafta zdražuje. Té se zvedla cena o devět haléřů, kdy se cena za litr nafty dostala až na 33,70 korun.

Ceny jsou však stále na svém maximu

I když se benzin začal se svou cenou blížit k třiceti korunám za litr, přesto se jedná o nejdražší pohonné hmoty za poslední čtyři roky.

Kde se tankuje nejlevněji a kde nejdráže?

Situace na trhu s pohonnými hmotami je stále stejná. Stále najdeme nejdražší pohonné hmoty v Praze, Natural 95 zde natankujeme za 34 korun za litr. U nafty je cena stejná. V podobné výši natankujete i na Vysočině a případně v Jihomoravském a Plzeňském kraji.

I když se Praha stále považuje za nejdražšího prodejce pohonných hmot, k její výši za litr benzinu a nafty se přibližuje stále více krajů. Hranici 34 korun za litr překročilo skutečně už pět krajů, Praha tedy na to není sama.

Co se týče nejlevnějšího natankování, toho se dočkáte v Jihočeském kraji, kde natankujete v průměru za 33 korun za litr benzinu či nafty.