Jak se připravit na přechod do práce po rodičovské dovolené 

Blíží se vám návrat zpět do práce po delší rodičovské dovolené s jedním nebo dvěma dětmi? Ať už se vracíte do bývalého zaměstnání nebo novou práci teprve hledáte, vždy je to změna a ne jednoduchá. Vše se však dá se správně nastavenou myslí překonat. 

Vše si přehledně sepište na papír 

Nezáleží na tom, kolik let jste s dětmi doma celkem strávila a jak moc jste si vyvinula vlastní režim a systém, jak péči o děti a domácnost zvládat. Nástup do práce bude vyžadovat nový režim a tedy nový přístup. Vezměte si papír a tužku a pojďte si vše zorganizovat. 

Začněte sepsáním týdenního režimu. Kdy má jaké dítě kroužek, v kolik a kde budete vy nebo partner děti vyzvedávat? Budete potřebovat pomoci od babiček nebo někoho dalšího? Kam do harmonogramu zasadíte vaše koníčky a setkávání s přáteli? Toto vše je potřeba při plánování týdne zohlednit. 

Pak se zaměřte na úkoly. Jaké povinnosti vyplývají z předchozího odstavce, jak budete s dětmi psát úkoly nebo jim pomoci s přípravou do školky? Co budete vy potřebovat udělat v nové práci? Sepište si vše do příslušných seznamů, jejich odškrtávání vás bude motivovat a plnění úkolníčku vám půjde lépe od ruky. 

Jako ve školní jídelně 

Kapitolou samo o sobě je nákup jídla a následné vaření. Nejvíce vám pomůže sestavení si týdenního jídelníčku, zejména sepsání obědů a večeří. Dobré je nezapomenout i na svačiny do školy a na zdravé občerstvení pro vás do práce – mozek potřebuje hlavně sacharidy! 

Pak ovšem nastává ta horší fáze a to v daný den podle jídelníčku uvařit. Nemusíte mít vše perfektní, většina jídel vydrží dva dny v lednici, stačí tedy vařit dvakrát za týden na následující dny dopředu. Nechte pokrm vychladnout a v krabičce uložte do lednice. Druhý den stačí jen ohřát.