Využijte posekanou trávu ku prospěchu zahrady. Poradíme vám

Během léta je povinností každého majitele zahrady se o svou zahradu pořádně starat. Zahrada během léta potřebuje celou řadu věcí, potřebuje například to, abychom ji zalévali hlavně tehdy, kdy sluníčko pálí a září, aniž by k tomu sprchlo pár kapek deště. Stejně tak je třeba, abychom sekali trávu. Sekat trávník, to je záležitost na celý víkend, pokud máte zahradu velkou. Pak z této činnosti je mnoho, mnoho zbytků trávy, které mnozí zahradníci či majitelé zahrad zkrátka vyhazují. Jenže my víme, jak i takovou posekanou trávu využít nejen ku prospěchu zahrady.  

Jak jsme zmínili, mnozí majitelé zahrad trávník posekají a poté vyhodí trávu na pole nebo do popelnice či do bio odpadu. Je to však škoda, jelikož taková posekaná tráva může být skutečně ku prospěchu. Prozraďme si několik způsobů, jak takovou posekanou trávu využít.  

Přírodní hnojivo 

Posekaná tráva slouží jako přírodní hnojivo samotnému trávníku. Pokud je posekaná tráva krátká, pokud jste nesekali skutečně dlouhá stébla trávy, pak posekanou trávu nechejte v malém množství poházenou na trávníku. Pro trávník je to skutečně skvělé hnojivo, z něhož bude čerpat živiny i v zimě, když dojde k poslednímu sekání trávníku v roce.  

Posekaný trávník zabrání vysychání půdy 

Krátké kousky posekané trávy také mohou sloužit jako pomocník v boji proti vysychání půdy. Zároveň se jedná o takovou přírodní deku pro rostliny. Pokud posypete trávníkem záhony, zakryjete rostliny jakousi pomyslnou dekou, která nejen, že zabrání vysychání půdy, ale kromě toho také ponechá na konkrétních místech jakousi optimální teplotu.  

Takzvané mulčování posekanou trávou si však ponechejte až na dobu, kdy nebude příliš vlhko. Mulčování v době vlhka totiž láká slimáky a jiné podobné živočichy, kteří si tak v posekané trávě najdou své útočiště. To už bychom je ze zahrady opravdu nedostali.