Aston Martin se pustil do výroby legendárního vozidla Jamese Bonda

Kdo by neznal unikátní filmové snímky, v němž hraje hlavní roli agent 007, který se představuje jako Bond, James Bond. Takových snímků bylo natočeno nespočetně mnoho, vypíchnout je třeba díl Goldfinger, což je snímek, v němž se blýsklo zajímavé auto DB5, které mělo celou řadu vymožeností, jako je neprůstřelný štít nebo kouřové clony. Když se fanoušek Jamese Bonda na tento snímek podíval, automaticky zatoužil po takovém vozidle, které by ostatní vozidla na silničních komunikacích hravě strčilo do kapsy. A právě pro takové fanoušky máme dobrou zprávu, automobilka Aston Martin se pustila konkrétně do výroby pětadvaceti vozidel ze zmiňovaného snímku, jednotlivá vozidla budou mít všechno vybavení a veškerá opatření, jaké měl James Bond v daném filmu.  

Na světě bude moct rovnou pětadvacet lidí jezdit jako James Bond. To je sen! Slavný model DB5 se všemi vymoženostmi se nyní vyrábí. I když je to na první pohled opravdu fantastické vozidlo, jeho cena bude sahat do obřích výšin. To abychom si na vůz začali šetřit už nyní! 

Vozy stejné jako originál 

I když se automobilka Aston Martin netají tím, že chce staré známé vozy trochu upravit, aby byly hezčí a lepší, v tomto případě se automobilka vynasnaží zachovat všechno, co vozidlo má mít. Jen tedy budou nahrazeny některé díly, které se nahradit musí, aby bylo auto v provozuschopném stavu a aby bylo auto také spolehlivější.  

Kromě nahrazení několika dílů se samozřejmě můžete těšit na výklopná světla s postřikem, také na tvorbu kouřových clon nebo se třeba můžete těšit na třístrannou registrační značku a neprůstřelný štít.  

Kolik bude legendární vůz Jamese Bonda stát? 

Jak již bylo zmíněno, nebude se jednat o levnou záležitost. Cena automobilu se má vyšplhat až k osmi milionům korun. Automobilů bude na světě pouhých pětadvacet.