Pěstujte bylinkovou zahrádku, víme, jaké bylinky nepostrádat

Kupované bylinkové čaje nejsou zkrátka ono. Nejlepší bylinkové čaje pochází z čerstvých bylinek, navíc mají úplně jiné grády. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí bylinky pěstovat, ale nevíte, jaké bylinky by se měly v bylinkové zahrádce vyjímat, jste na správné adrese. Poradíme vám, jaké bylinky ve své bylinkové zahrádce pěstovat. Než však k tomu přejdeme, obecně platí, že bylinky ke svému spokojenému růstu potřebují teplo, světlo a pravidelnou zálivku. Pak jsou naprosto spokojené. Dodržte tato tři pravidla a uvidíte, jak se bude bylinkové zahrádce dařit.  

Bylinky můžete pěstovat v záhoncích na své zahradě, ale samozřejmě je můžete pěstovat i v truhlících na balkoně. Vůbec se nebraňte menší domácí zahrádce, kterou si umístíte do kuchyně. Když budete mít bylinkovou zahrádku v kuchyni, nebudete zapomínat přidávat bylinky do pokrmů, jimž dodají naprosto fantastickou chuť.  

Jaké bylinky zasadit do bylinkové, čajové zahrádky? 

Ve vaší bylinkové zahradě by rozhodně neměl chybět heřmánek, který je roztomilý na pohled, ale je to velký bojovník proti mnohým zdravotním neduhům. Třeba dokáže bojovat s neklidem nebo pomáhá při zánětech močových cest. Máta je další v pořadí. Nepřidává se jen do vody s citronem, ale také dokáže pročistit dutiny nebo zklidňuje člověka.  

Měsíček by taky neměl chybět ve vaší bylinkové zahrádce. Pomáhá odvádět z těla jedovaté látky, navíc čistí játra. Ani levandule by chybět neměla, je krásná na pohled, navíc pomáhá při zklidnění kožních problémů.  

Proč pěstovat domácí bylinky? 

Důvodů, proč pěstovat domácí bylinky, je několik. Hlavním důvodem je, že čerstvé bylinky jsou zkrátka daleko lepší a účinnější než jakékoli bylinkové čaje ze sušených bylinek. Navíc i do jídla jsou skvělé. Také budete vědět, co přesně váš čaj obsahuje, nebudete se muset bát toho, jaké škodliviny pijete. Navíc si budete moct z bylinek vytvořit vlastní směs přímo na míru dle vaší chuti.