Sušičky jsou skvělé. Nedávejte do nich však pár věcí

Lidé dnes žijí v moderních domácnostech, které jsou plné moderních přístrojů. Zatímco někdo dnes a denně využívá k práci kuchyňského robota, jiní zase preferují práci s chytrou pračkou, která dokonce vypere prádlo podle toho, jak sama uzná za vhodné. V případě, že patříte k lidem, kteří mají také sušičku, určitě si ji nemůžete vynachválit. Je to přístroj, který šetří mnoho času a který vám také pomůže s žehlením.  

I když je sušička v českých domácnostech stále oblíbenější, neznamená to, že nemá své mouchy. I když si to mnozí majitelé sušiček nechtějí připustit, některé kousky se do sušičky zkrátka nedávají. Jaké kousky to jsou? 

Jemné prádlo do sušičky nepatří 

Pokud jste si teprve pořídili sušičku na prádlo, můžete být nemile překvapení po prvním sušení, když se trička nebo halenky sperou a už je na sebe neobléknete. Abyste se tomuto vyvarovali, vyplatí se číst si cedulky na oblečení, jelikož ty vám prozradí, jestli prádlo do sušičky patří či nikoliv.  

Obecně platí, že do sušičky nepatří prádlo, které je jemné. Pokud prádlo obsahuje elastická vlákna, v každém případě dejte takové prádlo sušit na šňůru a nikoli do sušičky. Vlákna se totiž mohou během sušení v sušičce vytáhnout, což se po vytažená projeví na nehezkém tvaru, který už nesedí na těle.  

Pozor na krajkové prádlo 

Do sušičky taky nepatří krajkové prádlo, stejně jako podprsenky, které mají zejména tvarované košíčky. Teplo totiž dokáže poničit tvar natolik, že podprsenky nebudou rázem lichotivé a prsa budete mít v podprsenkách deformovaná. I podprsenky, zejména teda ty tvarované a krajkované, raději sušte na klasické šňůře nebo na sušáku.  

Sportovní prádlo se také nedává do sušičky 

Kromě zmiňovaných věcí se nedává do sušičky ani sportovní prádlo, i to je vhodné sušit na klasickém sušáku. Hlavně funkční materiály se do sušičky nehodí. Na to vás opět budou upozorňovat cedulky na sportovním prádle.