Záchod používáme dnes a denně několikrát. A možná i díky tomu ho bereme za samozřejmost. Když se však ucpe, záhy zjistíme, o jak nepostradatelný prvek se ve skutečnosti jedná. Jelikož ho zanedlouho zase budete potřebovat, pojďme si prozradit osvědčené a plně funkční tipy, jak na ucpaný záchod.
Pomoct může tekuté mýdlo
Ano, chemie je sice jednou z možností, jak ucpaný záchod znovu uvést do provozu, ale ve skutečnosti ne všichni chtějí sázet na chemii. Jiní jsou spíše zastánci toho, že babské rady jsou efektivnější, levnější, a nakonec i ekologičtější alternativou. A tak sahají po tekutém mýdle, které může pomoct v případě, že váš záchod trápí ucpání.
A jak tekuté mýdlo v tomto případě použít? Stačí, když ho nalijete kolem ucpaného místa. Pokud voda neodtéká, zkuste udělat mýdlovou vodu. Kluzké prostředí, které vznikne pod tlakem vody, má tendenci uvolnit překážku, jež za vzniklým problém stojí.
Zvon nebo jiný pomocník
Že tekuté mýdlo nebylo trefou do černého a že váš záchod stále naříká a váš močový měchýř pomalu taky? Je načase povolat do akce trochu vyšší kalibr, kterým je zvon na WC, případně jiný podobný pomocník, jako je kanalizační pružina či drátěné ramínko.
Všechno to jsou skvělí adepti na post toho, kdo problém ucpaného záchodu vyřeší. Zatímco zvon tvoří podtlak, který dokáže posunout ucpaný předmět, kanalizační pružina se zase může dostat hlouběji do záchodové mísy a předmět, který je už dál, vytáhnout.
Ocet a soda jako dva superhrdinové
Pokud se ani zvon nebo kanalizační pružina netěší z úspěchu, je načase si připravit domácí čistič. Ten je spojením octu a sody bikarbony. Tato dvojice je ostřílená i v případě řešení jiných podobných problémů, ucpaný záchod zmákne jedna, dvě.
Přichystejte si litr a půl vody, tu poté přiveďte k varu a nechte chvíli odstát. Nasypte do ní hrnek sody a dva hrnky octa, potom tuto směs nalijte do záchodu a nechte přes noc působit.