Hledáte koníček, který by vyplnil váš volný čas?

I když se to někdy nezdá, lidé mají také svůj volný čas, který mohou vyplnit různými způsoby. Zatímco někteří tráví svůj volný čas sledováním sociálních sítí, jiní sportují a jiní využívají svůj volný čas zase jinak. Pokud přemýšlíte nad tím, jak svůj volný čas budete využívat, co třeba si vypěstovat nějaký koníček, jenž vás bude bavit? Takovým koníčkem by klidně mohl být třeba chov pátků, přece jen je to koníček, který se stává opět stále více populárním. 

O chovu ptactva se ví, že je to jeden z nejstarších koníčků vůbec. V současné době drtivá většina lidí si myslí, že chov ptactva jako koníček upadá, ale on je to stále atraktivnější koníček, který si nachází stále více a více příznivců. Budete mezi nimi?

Jací ptáci se dnes chovají?

Kromě toho, že začal kdekdo chovat slepice a křepelky, kterým děkujeme za vajíčka, jež jsou dnes v obchodech velmi drahá, začali se také chovat exotičtí papoušci, kteří jsou známí svou barevností a svým umem naučit se mluvit. Pro chovatele-začátečníky však nejsou papoušci to pravé ořechové, naopak jsou to ptáci, kteří jsou trošku náročnější. 

Pokud toužíte po nenáročných ptácích, doporučujeme chovat třeba andulky nebo kanárky, ti toho moc nepotřebují. 

Když se rozhodnete chovat ptáky

V případě, že vám tento koníček opravdu učaroval, a rozhodnete se chovat ptáky, musíte jako první vybrat vhodné obydlí pro ptáky, což není nic snadného. Samozřejmě si můžete nechat poradit od odborníků, ale klidně na jistotu investujte do stavebnice Aluhobby, ze které si hravě postavíte nejen venkovní voliéry pro velké exotické papoušky, ale také si z ní postavíte ptačí klece pro křepelky nebo klícky pro andulky a kanárky. 

Stavebnice Aluhobby se skládá z hliníkových profilů, pletiv, sít a dalších součástek, které dáte dohromady pomocí snadného návodu, jenž najdete v krabici.