Jak vybrat ideální sněhovou frézu?

Zima stále ještě sužuje Českou republiku. I když to letos na mnoha místech vypadá, že přišlo jaro, v jiných koutech republiky se zima v plném slova smyslu opravdu nachází. Sníh na mnoha místech sahá lidem minimálně do výšky jejich podrážek, a tak právě ti mohou poznamenat, že zima opravdu přišla i do naší malé, leč krásné zemičky. V souvislosti se sněhem se zejména ti, kteří se v místě, kde žijí, sněhu opravdu dočkali, zajímají o sněhové frézy. Jedná se o nářadí, které lehce zatočí s přívaly sněhu. Otázkou ale je, jak sněhovou frézu vybrat. Dávno už není jedna jediná fréza v nabídce obchodů.  

I když sněhové kalamity opravdu ještě nepřišly, mnozí se domnívají, že opravdu přijdou, a tak na to chtějí být připravení. Přece jenom zejména v horách je to pochopitelné, zde je velká pravděpodobnost, že sníh udeří takřka neočekávaně. A právě lidem, jež žijí v horách nebo podhorských oblastech, se vyplatí investovat do sněhové frézy, kterou vám nyní pomůžeme vybrat.  

Elektrická fréza pro chodníky nebo příjezdové cesty 

Sněhové frézy lze rozdělit na několik kategorií, lze je rozdělit do několika skupin. Jednou skupinou či rozdělením jsou elektrické sněhové frézy, které jsou určené spíše na menší plochy, jako jsou chodníky nebo dlážděné příjezdové cesty. Elektrické sněhové frézy si poradí především s čerstvě napadaným sněhem. Nevyžadují žádnou speciální údržbu, ovšem mají nižší výkon.  

Benzinové frézy do hor 

Pokud opravdu bydlíte v horách a stále se potýkáte se sněhem, v takovém případě jsou pro vás jako dělané benzinové frézy, které jsou účinnějším řešením. Benzinové sněhové frézy si poradí jak s čerstvým, tak s přemrzlým, těžkým i mokrým sněhem, a tak je to opravdu ideální řešení, i když tedy dražší.  

Co dalšího rozhoduje při výběru frézy? 

Při výběru frézy se mimo jiné dívejte i na konstrukci stroje, také na to, jestli je stroj vybaven kolečky nebo pásy. Samozřejmě nezapomeňte na šířku záběru či snadnou ovladatelnost.