Kteří sportovci dokázali během své kariéry vydělat miliardu dolarů?

Nejedno dítě má sen stát se vrcholovým sportovcem, který bude vydělávat miliony ročně. Tento sen v mnohých z nich přetrvává i v dospělosti, kdy se řada z nich opravdu uchytí jako vrcholový sportovec. Ti, kteří se chtějí stát vrcholovými sportovci, však mohou mít sen přidat se ke třem sportovcům, kteří si dokázali v celé sportovní historii vydělat miliardu dolarů. Dokázali to skutečně jenom tři sportovci, víte, kteří to jsou? 

Ve světě sportu máme nespočetně mnoho sportovců, kteří vydělávají opravdu obrovské sumy. Většina si však přijde na miliony korun, eur nebo dolarů, což jsou sice vysoké sumy, nejsou to však tak vysoké sumy, kterých dosáhli tři sportovci. Jenom tři sportovci v celé historii sportu si dokázali vydělávat více jak miliardu dolarů za to, že dělali sport, který je bavil a ve kterém byli dobří. Pojďme si je vyjmenovat.  

Michael Jordan 

Ne jednu miliard dolarů, ale skoro dvě miliardy dolarů si dokázal během své kariéry vydělávat Michael Jordan, kterého znáte jako basketbalovou hvězdu týmu Chicago Bulls. Samozřejmě si nevydělal jenom smlouvou s basketbalovým klubem, ale tak obrovské jmění mu přinesly také sponzorské smlouvy s velkými sportovními značkami. A samozřejmě mu velké jmění přinesla i jeho vlastní značka, kterou se rozhodl vytvořit ve spolupráci se značkou Nike.  

Floyd Mayweather 

Pravděpodobně nejznámější boxer současnosti. Floyd Mayweather patří zároveň k nejvíce vydělávajícím sportovcům světa a pod jeho křídly aktuálně sportuje i Uzbek a MMA bojovník s českým srdcem Machmud Muradov. Floyd Mayweather je sice krapet extravagantní a do pusy si někdy nevidí, přesto mu vydělávají jeho značky a vlastní módní kolekce.  

Tiger Woods 

Nesmíme zapomenout ani na golfistu Tigera Woodse, který si přišel během své kariéry na miliardu a půl dolarů. Jedná se o sumu, kterou si žádný jiný golfista v historii tohoto sportu nevydělal. Samozřejmě za jeho ziskem nestojí jenom golf samotný, ale také velice lukrativní smlouvy opět s mnoha sportovními značkami.